Torte e mbushur me kadaif

Përbërësit

250 gr kadaif
160 gr çokollatë
NË BRENDESI
gjysme gote te çajit reçel qumeshti
1 gote kokos
lajthi

Hapat

1
Reçelin e qumështit dhe kokosin e derdhim në një enë dhe e përziejmë, nga glazura formojmë topa të vegjel dhe në brendësi ia vendosim nga një lajthi.

2
Çokollatën e shkrimë dhe e përziejmë me kadajif, në një filxhan fillimisht e vendosim kadajifin pastaj përzierjën e mbushur.

3
Përmbi i derdhim pak kadajif dhe filxhanin e kthejmë në anën e kundërt, rreth 1 orë e lëmë në pritje.

4
Ju bëftë mirë!

SHPËRNDAJE