Tortë kokosi

Shije e veçantë…

Përbërësit 210 gr miell gruri
125 gr griz ose miell misri
210 gr margarin
210 gr sheqer
225 ml qumësht kokosi
75 gr kokos
2 limon
½ pluhur për pjekje
150 gr sheqer pluhur
1 luge lëng limoni
300 luge qumësht kokosi Hapat 1
Pergadisim kallepin per embelsira qe I largohet rrethi me madhesi 26 cm te cilin e mbulojme me leter per pjekje. 2
Perzijme margarinen e mbajtur ne temp ambienti me sheqerin derisa te behet mase kremoze. 3
Shtojme ngadale gjat perzierjes qumeshtin e kokosit,lengun e limonit, dhe levoren e grir ne rende te limonit.
4
Perzijme miellin e grurit,pluhurin per pjekje,miellin e misrit ose grizen, dhe te gjitha keto I shtojme tek perbersit e lengshem. 5
Masen e perziejme mire me luge dhe qesim ne kallep,pjekim ne 160 grade per 50 minuta. 6
Pandispanjen e pjekur e leme te ftohet teresisht. 7
Ne nje ene te vogle qesim sheqerin pluhur,lengune limonit dhe dhe qumeshtin e kokosit. 8
Glazuren me lengune limonit e qesim siper pandispanjes se ftihur dhe leme te ftohet ne temp ambienti.

SHPËRNDAJE