10 dështimet e dasmave më të famshme mbretërore

Ndonëse një dasmë mbretërore planifikohet prej muajsh, ndodhitë e paparashikueshme janë të pashmangshme. Ndër shekuj janë regjistruar nga gabime nga më trashanike e deri tek ato që kanë rënë më pak në sy, por megjithatë Living po i përmbledh të gjitha më poshtë në një fotogaleri ! Prince Harry dhe Meghan Markle duhet të mbajnë shënim !

Prince William ka fjetur vetëm gjysmë ore para ditës së madhe për shkak të fansave që kanë bërtitur gjatë gjithë natës jashtë Pallatit Mbretëror.

Mbretëreshës Elizabeth II iu thye kurora ditën e dasmës.

Prince Charles ditën e martesës me Princeshë Dianën harroi dhe ngatërroi betimet.

Princeshë Diana në vend ta thërriste bashkëshortin e saj të ardhshëm Charles Philis , e quajti Philip Charles Arthur George. 

Princesha e Danimarkës Nathalie harroi buqetën e saj .

Ditën e dasmës së Kate Middleton me Prince William, një kal u tërbua në Pallatin Mbretëror! Pasi i iku kalorësit , ka vrapuar për disa minuta, por fatmirësisht nuk lëndoi askënd.

Fustani i Marie Antoinette ishte shume i vogël për të.

Fustani i Princeshë Dianës ishte i rrudhosur.

Shoqëruesja e Lady Dianës u largua nga altari duke qarë me zë të lartë.

SHPËRNDAJE