Ndeshja gjysmëfinale e Evropa League ndërmjet Liverpoolit dhe Borusia Dortmundit u kthye në një spektral.

Pasi ndeshja e parë përfundoi 1-1, në ndeshjen ndeshjen kthyese Dortmund u dok më i fortë ku shënoi dy gola, dhe me një farë forme siguroi fitoren.

Mirëpo pjesa e dytë ishte ndeshje në vete, ku Liverpooli u kthye fuqishëm duke fituar në fund ndeshjen 4-3.

Kjo po cilësohet si ndeshja më e bukur e vitit, duke pasur parasysh edhe nivelin e garës që është zhvilluar.