Agim Ibrahimi vishet kuq e zi, rikthehet tek Kf Shkëndija

Sulmuesi Tetovarë Agim Ibrahimi është rrikthyer në shtëpnë e tijë tek Kf Shkëndija, Televizioni Koha jozyrtarsht mëson se gjatë ditës së nesërme do të nënshkruaj kontratë me kuqezintë.

Ibrahmi ka një karierë shumë të suksesshme në arenën ndërkombëtare dhe pritet që të forcojë edhe më tepër sulmin tek Shkëndija.

Ibrahimi ka qenë pjesë e Shkëndijës në vitin 2005 – 2006, ku pastaj transferohet tek Redbull Salzburg nga viti 2006 – 2008, më pas karierra e Agimit është me Olmpija Lubjana nga 2008 – 2010.

Ibrahimi karierrën më të madhe zhvilloi tek Maribori ku ka luajtur nga viti 2011 – 2016, kurse më vitin 2013 – 2014 u huazua nga Caglari i Italsë.

Agimi në vitin 2016 u transferua tek Astana ku luajt për një vit dhe në vitin 2017 u transferua tek Domzhale.

Ende nuk dihet kontrata sa vjeçare dhe çfar kushtesh ka pranuar Ibrahimi por shpresojmë që të dy palet të jenë të kënaqur dhe të arrihet kulm i suksesit të Kf Shkëndisë./Tv Koha

SHPËRNDAJE