Policia gjermane ka evakuar një pallat dhe banesat përreth tij në në qytetin Gaggenau, për shkak të një alarmi për bombë.

Mediet vendase shkruajnë se alarmi për bombë u dha një ditë para anulimit të një fjalimi që pritet të mbante ministri turk i drejtësisë.

“Tani për tani ne supozojmë se kjo është arsyeja, por nuk është e sigurt, por e marrim me mend se ka një lidhje të drejtpërdrejtë me tubimin”, kanë thënë autoritetet për mediet