Arsenal është plotësisht i pajisur për të marrë sivjet trofeun e Premier League.

Kështu ka deklaruar ish-futbollisti i Leicester City dhe Liverpool, Emile Heskey.

“Mendoj se janë plotësishtu të pajisur me lojtarë për të fituar edicionin e sivjetëm”.

“Ata kanë disa lojtar shumë, shumë të mirë”.

“Nëse iu jep hapësirë ata kanë disa që vrapojnë shumë shpejtë në pozita të ndryshme”, ka thënë Heseky.

Sipas tij skuadra e Ëenger në vitet e fundit vetëm ka shkuar duke përparuar.