E hënë, 21 Shtator, 2020
14 C
Skopje

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Articles by:

L. A

Procedura penale kundër tre mediumeve në Maqedoni

Procedura për shkelje kundër televizioneve “Alfa”, “Kompani 21-M” dhe “Star” parashtroi Agjencia për Shërbime Audio dhe Audiovizuale (ASHAA) mbi bazën e raporteve nga monitorimi...

”Jugohrom”-i do të fillojë punën pas vendosjes së sistemit filtrues

'Jugohrom'-i nga Jegunovci duhet të fillojë me punë nga fundi i majit apo në fillim të qershorit të ardhshëm, gjegjësisht me vendosjen e filtrit...

A do të shtrenjtohet buka në Maqedoni? (Video)

A thua rendimenti i dobët i grurit këtë vit, do ta shtrenjtojë bukën? Mullisët parashikojnë një rezultat të tillë, për qytetarët çdo denar në...

Rritje prej dy përqind dhe pagë më të madhe minimale për të punësuarit në kopshtet e Maqedonisë

Efekti i përgjithshëm nga rritja e pagës minimale dhe rritje prej dy për qind tek të punësuarit në kopshte do të jetë 2.040 denarë...

Gazetari e provokon kryetarin e Komunës së Aerodromit! (Video)

Gazetari Sasho Ivanovski-Politiko në Maqedoni njihet për stilin e tij të gazetarisë guerile. ”Viktimë” e tij kësaj radhe ka qenë Ivica Konevski, kryetar aktual i...

KSHZ: Nëse nuk del në votime, i jep mundësinë dikujt tjetër të vendos për ty!

Shpeshherë dalja në votime në zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Maqedoni, është jo e kënaqshme, madje nuk kalohet pothuajse as 50 përqindshi. Komisioni Shtetëror...

Aktorët e Shkupit me mesazh sensibilizues ”Mos e shit votën” (Video)

Edhe pse ndryshimet në Kodin penal të Maqedonisë parashohin burg për manipuluesit e votës, kjo dukuri negative ende nuk ç'rrënjoset nga mendësia politike në...

Maqedoni, të hënën fillon vaksinimi kundër gripit sezonal

Qendra për Shëndet Publik në Ohër, njofton se ditën e hënë (16 tetor), do të fillojë me vaksinimin kundër gripit sezonal të popullatës, përcjell...

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...

Tetova ka vetëm 800 vende për parkim

Edhe pse në Tetovë janë të regjistruara mbi 40 000 makina, qyteti nuk ka më shumë se 800 vende parkimi. Kjo situatë shkakton kaos...

Don't Miss

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.