E hënë, 21 Shtator, 2020
14 C
Skopje

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Articles by:

L. A

Asociacioni për diabet te fëmijët kërkon kontroll të insulinave në Maqedoni

Asociacioni për diabet te fëmiјët i Maqedonia-Balas MK dhe shoqata të tjera të diabetikëve kërkojnë nga Agjencia për ilaçe e RM-së kontroll urgjent të...

Zaev paralajmëroi Ligj të ri për duhanin

Kryeministri Zoran Zaev, mbrëmë tubimin e mbajtur në Prilep, ka paralajmëruar ligj të ri për duhanin, përcjell Fol. Në pajtim me ligjin, subvencionet do të...

KSHZ sot ka filluar me shpërndarjen e materialeve për zgjedhjet lokale

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) sot ka filluar me shpërndarjen dhe dorëzimin e materialit konfidencial zgjedhor të Komisioneve Komunale Zgjedhore (KKZ) për zgjedhjet lokale të...

Maqedonia e fundit në rajon sa i përket rritjes ekonomike

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike...

Kalimtarët nuk u ndihmojnë fëmijëve rom për ta larguar kalin që është shtrirë në rrugë (Video)

Shpeshherë ndodh që kafshët nuk ndihmohen në rrugë. Kësaj rradhe në videon që vijon do të shihni sesi nuk ndihmohen dy fëmijë të komunitetit...

Qeveris sot vendos për hapat e mëtejshëm për ‘Jugohromin’

Sot në Qeveri do të nënshkruhet memorandum për mirëkuptim, konkretisht rifillimin e fabrikës 'Jugohrom' që gjendet në Jegunovcë të Tetovës, përcjell Fol. Siç kumtoi pres...

Edhe dy ditë na ndajnë nga heshtja zgjedhore në Maqedoni

Nesër në ora 12 të natës fillon heshtja zgjedhore në Maqedoni. E diela është ditë votimi. Partitë politike pothuajse i kanë mbuluar të gjitha...

Parashikimi i motit për sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Mëngjesi do të jetë më i freskët, ndërsa gjatë ditës temperatura deri 27 gradë...

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...

Tetova ka vetëm 800 vende për parkim

Edhe pse në Tetovë janë të regjistruara mbi 40 000 makina, qyteti nuk ka më shumë se 800 vende parkimi. Kjo situatë shkakton kaos...

Don't Miss

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.