E hënë, 21 Shtator, 2020
17 C
Skopje

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Articles by:

L. A

Zgjedhjet lokale në Maqedoni do të vëzhgohen edhe nga një delegacion i Strazburgut

Karim Van Overmeire nga Belgjika do të drejtojë delegacionin e Kongresit nga Këshilli i Europës që do të vëzhgojë zgjedhjet lokale në vend, ndërkohë...

Ali Ahmeti: Rusia nuk dëshiron që ta shohë Maqedoninë në NATO (Video)

Deklaratat e zyrtarëve të lartë serbë për ridizajnim të kufijve në Kosovë, po shihen si të rrezikshme dhe me efekt domino për tërë Ballkanin...

Ja cili kandidat për kryetarë komune është më i pasur në Maqedoni! (Video)

Vetura, banesa, shtëpi, truall, kredi, çfarë posedojnë kandidatët për kryetarë komunash dhe funksionarë politik? Sipas Listës anketuese, vendin e parë e zë Ratko Dimitrovski...

Qytetarët e Tetovës: Hapja e Jugohromit, marketing politik (Video)

Marketing parazgjedhor dhe tentim për përfitim të pikëve politike, kështu e kanë vlerësuar banorët e Tetovës dhe fshatrave përreth mundësin e rihapjes së kombinatit...

Policët shpëtojnë 41-vjeçaren që tentoi të vetëvritet

Sot është penguar një grua e cila ka tentuar të vetëvritet, gjegjësisht, e cila kishte vendosur të hidhet nga kati i pestë i një...

Mbi 400 tituj dhe mbi 250 autorë nga Maqedonia do të ekspozohen në panairin e librit në Frankfurt

Më shumë se 400 tituj prej mbi 250 autorë nga Maqedonia, të shpërblyera dhe përkthyera, midis të cilëve edhe 70 tituj nga autorë nga...

Amet Sherif, fitues i çmimit shtetëror ”11 Tetori”

Ashtu siç njoftoi më herët portali Fol, sot në Kuvendin e RM-së, u nda çmimi shtetëror ”11 Tetori” për vitin 2017. Fitues për kët vit...

Feith: Maqedonia do të jetë më e fortë, vetëm nëse të gjithë komunitetet do të jenë të barabartë

"Maqedonia u kthye në një faqe të re pas zgjedhjeve", ka deklaruar pëр Makfaks, Peter Feith, i cili ishte ndërmjetësues në konfliktin e vitit...

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...

Tetova ka vetëm 800 vende për parkim

Edhe pse në Tetovë janë të regjistruara mbi 40 000 makina, qyteti nuk ka më shumë se 800 vende parkimi. Kjo situatë shkakton kaos...

Don't Miss

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.