E hënë, 3 Gusht, 2020
35 C
Skopje

Latest Posts

Zaev përfundon pushimet, nesër nis bisedimet për formimin e qeverisë së re

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka përfunduar pushimet. Nga partia njoftojnë se gjatë ditës së nesërme lideri i tyre do të intensifikojë angazhimin për...

Amerikanët dhe britanikët pranojnë fara misterioze luledielli nga Kina, u vijnë me postë edhe pse nuk i kanë porositur

Qytetarë nga Britania e Madhe dhe SHBA-të prej kohësh janë duke pranuar përmes postës pako të çuditshme me fara luledielli nga Kina, të cilat...

Flet Xhaferi pasi u lëshua nga Klinika për sëmundje infektive e Shkupit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për...
Articles by:

L. A

Norvegjezët, snajperët e përkryer

Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në konkursin e zhvilluar...

LATO: PAVARËSIA E ÇAMËRISË, SI E KOSOVËS – ME MBËSHTETJE NDËRKOMBËTARE

Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas, nesër do ta shpallë mëvetësinë e Çamërisë dhe do t’i zgjedh institucionet udhëheqëse që do ta çojnë...

Erdogan: Do e kthejm dënimin me vdekje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka ripërsëritur të shtunën qëllimin e qeverisë turke që t’i kërkojë parlamentit të vendit që të shqyrtojë kthimin...

Rinia tetovare mbështetje masovike për LR-PDSH-në

Në Tetovë, u organizua Kuvendi i I-rë i Rinisë së Lëvizjes për Reforma PDSH. Evenimenti u karakterizua me organizimin madhështor që rinia tetovare kishte...

Shkodranja mbron me sukses doktoraturën në Beograd

Shkodrane Zenuni Dardhishta sot në Beograd ka mbrojtur me sukses disertacionin e doktoraturës me temë: ”New Protectionism In Health Sector And Effects Upon Republic...

Rinia e Lëvizjes BESA në Tetovë, ‘Ekspozitë’ kundër Jugohromit (FOTO/VIDEO)

Një fotografi thonë se flet sa 1.000 fjalë. Ne kemi dëgjuar premtime të panumërta nga kryetarja e Komunës së Tetovës njëherit nënkryetare e BDI-së,...

Gjermania dërgon tanke dhe trupa në kufijtë e Rusisë

Gjermania ka dërguar tanke dhe trupa ushtarakë në kufijtë e Rusisë. Sipas agjencisë së lajmeve Fars, Berlini ka konfirmuar se 2 tanke Leopard janë dërguar...

Shekerinska: Kujdes spitalor pa pagesë për të gjithë qytetarët (Video)

Qytetarët e Maqedonisë meritojnë shëndetësi publike të arritshme dhe me cilësi. Është e papranueshme në vendin tonë, në shekullin e 21, shëndeti dhe jeta...

Latest Posts

Zaev përfundon pushimet, nesër nis bisedimet për formimin e qeverisë së re

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka përfunduar pushimet. Nga partia njoftojnë se gjatë ditës së nesërme lideri i tyre do të intensifikojë angazhimin për...

Amerikanët dhe britanikët pranojnë fara misterioze luledielli nga Kina, u vijnë me postë edhe pse nuk i kanë porositur

Qytetarë nga Britania e Madhe dhe SHBA-të prej kohësh janë duke pranuar përmes postës pako të çuditshme me fara luledielli nga Kina, të cilat...

Flet Xhaferi pasi u lëshua nga Klinika për sëmundje infektive e Shkupit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për...

Policia vazhdon kërkimet për 16 vjeçarin e zhdukur në Liqenin e Prespës

Policia është ende në kërkim të 16 vjeçarit nga Resnja, i cili dje pasdite është zhdukur në ujërat e Liqenit të Prespës, në lagjen...

Don't Miss

Aksident zinxhirëror në Strazhë, në aksident përfshihet edhe një automjet i policisë

Katër automjete kanë marrë pjesë në aksidentin në Strazhë, ndërsa në mesin e automjeteve ka pasur edhe një automjet në pronësi të MPB-së, me...

Rektori Vullnet Ameti: Lamtumirë profesor, pushofsh në paqe!

TELEGRAM NGUSHËLLIMI Me pikëllim të thellë e pranova lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit tonë, ligjëruesit shembullor në Fakultetin Filozofik, Prof. Dr. Galip...

Filipçe: Karrigia e plazhit lehtë mund të zëvendësohet me krevat spitali

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në ‘Facebook’ bëri thirrje për respektim të masave dhe protokolleve. Sipas tij karrigia e plazhit shumë lehtë mund të zëvendësohet...

Vërshëllehet delegacioni qeveritar në Krushevë, i quajnë tradhtarë

Në Krushevë një grup qytetarësh vërshëllen delegacionin qeveritar duke brohoritur ‘Asnjëherë e veriut, vetëm Maqedoni”. “Ky është vend për heronj, dhe jo për tradhtarë”, ishte...

Rrëfimi i gruas nga Prishtina – nëna e katër fëmijëve, e cila ditën e kalon rrugëve duke kërkuar lëmoshë

“A t’i mësoj apo të shkoj në xhami për të kërkuar lëmoshë, njërën”. Kështu e nis tregimin e saj, Elmaze Uka nga Prishtina, nënë e...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.