E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Skopje

Latest Posts

Radhitja e partive në fletëvotime

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mund të votojnë për listat e kandidatëve të 15 koalicioneve dhe partive...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – një i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Sa janë të sigurta maskat dhe çfarë thonë ekspertët për mbajtjen e tyre?

Pretendimet e shpërndara në rrjetet sociale, për sa i përket përdorimit të maskës, kanë filluar të bëhen alarmante. Ndër to janë: Maskat mund të...
Articles by:

Remzije Bilalli

Radhitja e partive në fletëvotime

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mund të votojnë për listat e kandidatëve të 15 koalicioneve dhe partive...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – një i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Sa janë të sigurta maskat dhe çfarë thonë ekspertët për mbajtjen e tyre?

Pretendimet e shpërndara në rrjetet sociale, për sa i përket përdorimit të maskës, kanë filluar të bëhen alarmante. Ndër to janë: Maskat mund të...

Profesori i cili kritikoi Kinën për menaxhimin e pandemisë, lirohet nga paraburgimi

Një profesor i drejtësisë në Pekin, i cili kritikon hapur presidentin e Kinës, Xi Jinping, dhe Partinë Komuniste në pushtet, u lirua të dielën...

Lutje e fuqishme e kirurgut Jetmir Ziberi: Objektivi ynë, të largojmë Ali Ahmetin nga politika, sepse gjithë rininë shqiptare e detyroi të ikë në...

Kirurgu i njohur shqiptar nga Maqedonia, d-r Jetmir Ziberi bënë apel që ditën e mërkur, shqiptarët të votojnë masovikisht kandidatët për deputet nga rradhët...

Thaçi: Kosova me shumë gjak të derdhur e fitoi betejën me Serbinë – në Hagë shkoj për çmimin e lirisë

Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të...

Kurti me porosi për shqiptarët e Maqedonisë: Votoni për ndryshimin(Video)

Ish kryeministri i Kosovës, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti përmes një video mesazhi, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që në zgjedhjet parlamentare...

Hoti: Kur është në pyetje roli i BE-së dhe SHBA-së në dialog, të dyja duhet ta plotësojnë njëra-tjetrën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se SHBA-ja dhe BE-ja duhet ta plotësojnë njëra-tjetrën, kur është në pyetje dialogu Kosovë-Serbi. “Kur është në pyetje...

Latest Posts

Radhitja e partive në fletëvotime

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mund të votojnë për listat e kandidatëve të 15 koalicioneve dhe partive...

Konfirmohen 216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë – një i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se të dielën, janë testuar gjithsej 493 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Sa janë të sigurta maskat dhe çfarë thonë ekspertët për mbajtjen e tyre?

Pretendimet e shpërndara në rrjetet sociale, për sa i përket përdorimit të maskës, kanë filluar të bëhen alarmante. Ndër to janë: Maskat mund të...

Profesori i cili kritikoi Kinën për menaxhimin e pandemisë, lirohet nga paraburgimi

Një profesor i drejtësisë në Pekin, i cili kritikon hapur presidentin e Kinës, Xi Jinping, dhe Partinë Komuniste në pushtet, u lirua të dielën...

Don't Miss

Goditet nga një veturë fëmija pesëvjeçar në Shkup

Një fëmijë pesë vjeç u godit nga një vetur “BMW” dje psdite, njoftojnë nga Ministria e Brendshme. “Më 11 korrik 2020, në orën 15:00, është...

Ndalesë për qarkullim në autostradën Kërçovë-Ohër

Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë informojnë se komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata. Komunikacioni jashtë mjediset urbane po zhvillohet me intensitet të...

Çmimet e maskave sipas qejfit, nuk ka legjislacion që e rregullon

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në vend, ka bërë që gjithë qytetarët të drejtohen në masë drejt barnatoreve për të blerë...

Rodriguez do të largohet përfundimisht nga Real Madridit

Ylli kolumbian, James Rodriguez ka vendosur përfundimisht për t’u larguar nga Real Madridi në afatin kalimtar të kësaj vere. Kolumbiani ka bërë vetëm tetë paraqitje...

Abazi: Jo gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme

Vetëvendosje vazhdimisht po bën thirrje për zgjedhje, pasi sipas tyre kjo qeveri është ilegale. Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi tha se Kosovës nuk i duhet gjendje e...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.