E premte, 7 Gusht, 2020
19 C
Skopje

Latest Posts

MASH: Jemi të gatshëm për mësimin nga shtatori

Shkollat fillore dhe të mesme pritet t’i hapin dyert më 1 shtator për të nisur vitin e ri shkollor me prezencë fizike të nxënësve....

Gashi: Zaevi do e marë mandatin për kryeministër, BDI do të jetë opozitë e mirë dhe e qetë

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në emisionin “Samo Vistina” në Kanal5 ka thënë se pret që kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, do e marë...

Shqetësohen banorët e Karaçevës, xhandarmeria serbe filmohet nga kamerat e sigurisë duke kaluar në parkingun e një restoranti

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shprehur tejet të brengosur, për faktin se nëpër parkingun e një restoranti të këtij fshati janë parë...
Articles by:

Teuta Arifi

6 gjërat për jetën tuaj që nuk duhet të ua tregoni familjarëve

Probleme martesore ose marrëdhëniet Kur flisni negativisht për partnerin tuaj, familja juaj mund të ketë një kohë më të vështirë për t’i falur ato sesa...

Mediat britanike, Timo Verner firmosi me Çellsin

‘Sky News’ raporton se skuadra e Çellsit dhe Timo Verner kanë arritur marrëveshje në princip, për kalimin e sulmuesit nga Lajpcigu te blutë e...

Drejtoresha e Infektivit: Mos u turpëroni nga sëmundja, kërkoni ndihmë

Askush nuk duhet të ketë turp nga sëmundja dhe secili që ka nevojë, duhet të kërkojë ndihmë nga institucionet e kujdesit shëndetësor sa më...

Edhe tenisi përgatit rikthimin, drejtuesit e ATP-së gati të miratojnë planin

Drejtuesit e Federatës ATP po shqyrtojnë mundësinë për të rifilluar aktivitetet. Krerët e kësaj federate kanë fiksuar datën 10 qershor për të vlerësuar situatën, pas...

Studimi: Aspirina nuk ju mbron nga sëmundjet e zemrës

Sipas një përmbledhjeje të 67 studimeve të kaluara, njerëzit duhet të ndalojnë së përdoruri aspirinën si metodë parandaluese të sëmundjeve kardiovaskulare. Aspirina është ende një...

Koronavirusi e ka “prishur” martesën e Kim Kardashian dhe Kanye West

Kim Kardashian dhe Kanye West nuk janë takuar ballë për ballë edhe gjatë izolimit derisa festuan gjashtë vjetori i përvjetorit të martesës së tyre Ata...

Raste të shumta në Maqedoni, policia: Do të hyjmë nëpër shtëpi

Në një nga restorantet në Kumanovë, mbrëmjen e djeshme është festuar, e muzika ka shqetësuar fqinjët që dhe filmuan se çfarë po ndodhte. Por ndërkohë,...

8 shenjat paralajmëruese të sulmit në tru që nuk duhet të injorohen

Mpirjet e papritura ose dobësi në fytyrë, në krah apo këmbë shpesh të  përqendruar përgjatë njërës anë në trup,janë shgenja të sulmit në tru...

Latest Posts

Arta Bajrami pozon pranë shtëpisë dhe veturës luksoze

Arta Bajrami prezanton shtëpinë dhe veturën e saj luksoze. Arta Bajrami ka vite që është pjesë e estradës shqiptare, shkruan GazetaBlic.Këngëtarja e cila numëron qindra...

MASH: Jemi të gatshëm për mësimin nga shtatori

Shkollat fillore dhe të mesme pritet t’i hapin dyert më 1 shtator për të nisur vitin e ri shkollor me prezencë fizike të nxënësve....

Gashi: Zaevi do e marë mandatin për kryeministër, BDI do të jetë opozitë e mirë dhe e qetë

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi në emisionin “Samo Vistina” në Kanal5 ka thënë se pret që kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, do e marë...

Shqetësohen banorët e Karaçevës, xhandarmeria serbe filmohet nga kamerat e sigurisë duke kaluar në parkingun e një restoranti

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shprehur tejet të brengosur, për faktin se nëpër parkingun e një restoranti të këtij fshati janë parë...

Don't Miss

LSDM: Qeveria e re do të ketë më pak ministri

LSDM informon se kanë filluar negociata serioze, të plota me kryetarët dhe përfaqësuesit e lartë të partive politike që janë pjesë e përbërjes së...

Filipçe për hapjen e shkollave: Javën e ardhshme do të merret vendim

Kemi dy sfida në periudhën e ardhshme, hapjen e shkollave dhe kopshteve dhe momentin e dytë kur moti nuk do të jetë aq i...

Ministri libanez: Kapaciteti për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit është “shumë i kufizuar”

Ministri i Ekonomisë i Libanit, Raoul Nehme, ka deklaruar se kapaciteti financiar i vendit të tij për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit të...

Klubi i njohur i ofron 15 milionë euro për Muriqin

Fenerbahce nuk e ka pranuar ofertën e Lazios në vlerë 15 milionë euro për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, por bisedimet mes dy klubeve...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.