21 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020

Latest Posts

Nga 35 rastet e reja me Kovid – 19, 22 janë nga Çairi, Buteli, Aerodromi dhe Shuto Orizare

Nga gjithsej 35 raste të reja të diagnostikuara me Kovid-19, sipas të dhënave të publikuara sot, 22 janë nga Shkupi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik,...

MPB t’i stopojë procedurat vijuese për sistemim dhe avancim, vendosi Qeveria

Qeveria në seancën e sotme, miratoi një konkluzion për të detyruar Ministrinë e Punëve të Brendshme që t’i stopojë procedurat vijuese për sistemime dhe...

Pendarovski: Partitë ishin afër marrëveshjes për datë të zgjedhjeve, por në dy ditët e fundit është ndërprerë komunikimi

Presidenti Stevo Pendarovski deklaroi sot se, sipas informacioneve të tij, përpara se të ndodhin trendet e reja të ndërlidhura me pandeminë, partitë politike ishin...
Articles by:

Teuta Arifi

A i mashtroi shqiptarët Zoran Zaevi?!

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë,...

Welt: Tri kriza, fitil për Ballkanin

Përplasjet etnike në Bosnje, konflikti i ngrirë ndërmjet Serbisë dhe Kosovë dhe kriza politike në Maqedoni janë tri kriza që mund të ndezin Ballkanit,...

Shteti dhe pushteti, duhet t’i shërbejë qytetarit

Qeverisja që punon e mbron vetëm interesin e vet për pushtet, që bën politikë vetëm për përfitim dhe për biznes për vete është një...

Protesta e PD-së, paralajmërohet grevë urie

Opozita ka rinisur sot protestën para Kryeministrisë në ditën e dytë të saj. Përfaqësuesit e PD kanë deklaruar se do të qëndrojnë në shesh...

OBRM-PDUKM: LSDM-ja është shndërruar në mbrojtëse të krimit

OBRM-PDUKM-ja sot përmes një komunikate të dërguar për media thekson se krimineli i falur Zoran Zaev dhe udhëheqësia tjetër e partisë, e kanë shndërruar...

I pandalshmi Berisha, dy gola të tjerë në Australi (Video)

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ka vazhduar me formë të jashtëzakonshme në Australi.   Prishtinasi ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Melbourne Victory. Victory arriti...

Lumi që sfidon gravitetin, uji fluturon përpjetë!(Video)

 Kjo ujëvarë nuk mund të quhet plotësisht e tillë, pasi këtu uji rrjedh ndryshe; përpjetë. Fenomeni i rrallë natyror ndodh vetëm për disa ditë, kur...

Bale: Duhen edhe disa javë të jem 100 % gati

Pasi bëri një rikthim të suksesshëm nga lëndimi, Gareth për Real Madrid TV ka thënë se ende i duhet kohë për ta rigjetur formën...

Latest Posts

Nga 35 rastet e reja me Kovid – 19, 22 janë nga Çairi, Buteli, Aerodromi dhe Shuto Orizare

Nga gjithsej 35 raste të reja të diagnostikuara me Kovid-19, sipas të dhënave të publikuara sot, 22 janë nga Shkupi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik,...

MPB t’i stopojë procedurat vijuese për sistemim dhe avancim, vendosi Qeveria

Qeveria në seancën e sotme, miratoi një konkluzion për të detyruar Ministrinë e Punëve të Brendshme që t’i stopojë procedurat vijuese për sistemime dhe...

Pendarovski: Partitë ishin afër marrëveshjes për datë të zgjedhjeve, por në dy ditët e fundit është ndërprerë komunikimi

Presidenti Stevo Pendarovski deklaroi sot se, sipas informacioneve të tij, përpara se të ndodhin trendet e reja të ndërlidhura me pandeminë, partitë politike ishin...

Qytetarët druajnë të shkojnë te stomatologu, pavarësisht se ata i hapën ordinancat

Numër i ulët pacientësh frekuentojnë ordinancat stomatologjike, ndonëse intervenimet kryhen nën masa të rrepta higjienike që sipas stomatologut, Veton Limani ofrojnë siguri. Pacientët kryesisht...

Don't Miss

VMRO-DPMNE kërkon të shkarkohen anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “në ditën kur në Maqedoni kemi 52 raste të reja me qytetarë të infektuar, LSDM dalin me...

Reisi i ri Shaqir Fetahu ulet në kolltukun e BFI-së

Kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni reis Ulema Shaqir Fetahu nga sot zyrtarisht udhëheq institucionin. Në deklaratë për media reisi i...

Ministri i punëve të brendshme, Culev: 264 personave u janë lëshuar vendime për izolim gjatë ditës së djeshme, mbi 500 persona nuk kanë respektu...

Në 24 orët e fundit (29/30.05.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 264 personave u janë lëshuar vendime për izolim, kurse 52...

Qytetarët edhe nesër kanë afat të konfirmojnë ose korrigjojnë paraqitjen vjetore të tatimit

Nesër skadon afati në të cilën qytetarët mund t’i vërtetojnë ose të korrigjojnë paraqitjen e tatimit vjetor. Nëse nuk e bëjnë atë nesër, nga...

E mahnitshme, çfarë mund të shërojë një filxhan i kësaj bime!

Kufirma është bimë e cila që nga lashtësia mbron nga problemet e ndryshme shëndetësore, ndërsa njëherësh është edhe ilaçi i vetëm popullor i cili...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.