E diel, 7 Mars, 2021

Latest Posts

Articles by:

Zoki Dimovski

Sela për Alsat-M: Në Qeveri të zgjeruar, vetëm me kushtet tona

– Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela në një deklaratë për Alsat tha se opozita shqiptare ASH-AAA është e gatshme të hyjë në...

Kapen rreth 200 kg lëndë narkotike në rajonin e Gjevgjelisë

Gjatë ditës së sotme policia ka zhvilluar një operacion anti-drogë, ndërsa janë kryer disa bastisje, njofton Alsat. Operacioni është zhvilluar në rajonin e Gjevgjelisë ndërsa...

Vështirë marr frymë dhe koka më pëlcet”, me këto fjalë Mickoski e kundërshton idenë e Zaevit

Duke treguar gjendjen e vështirë shëndetësore në të cilën gjendet, për shkak të infektimit nga Covid-19, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka refuzuar idenë...

Fërkime dhe pakënaqësi në degën e BDI-së në Tetovë, krijohen dy klane

Ditëve të fundit burime të portalit Shqipmedia flasin për fërkime të reja në partinë e Ali Ahmetit respektivisht degën e saj në Tetovë. Burimet...

Qeveria do të hulumtojë se cilat vaksina i duan qytetarët

Edhe pse për momentin nuk ka imunizim masiv të popullatës kundër Kovid 19, qeveria megjithatë ka angazhuar një agjenci për hulumtimin e opinionit publik...

S’ka akoma propozim-ligj për lojërat e fa

Ligji i ri i paralajmëruar prej kohësh për Lojërat e Fatit, assesi të publikohet në Regjistrin e Vetëm Elektronik Kombëtar të Rregulloreve nga ana...

Ahmeti: Regjistrimi i diasporës është duke u zhvilluar mirë

Ali Ahmeti gjithashtu njoftoi ka njoftuar se për Ligjin për shtetësi janë duke u konsultuar specialistë evropian dhe se për të njëjtin janë duke...

ASH: Te regjistrimi ka opsion a jeni “maqedon-mysliman”, çfarë është kjo, përkatësi etnike apo fetare

Opozita shqiptare, Aleanca për Shqiptarët para publikut ka shpalosur një sërë lëshimesh në procesin e regjistrimit të diasporës. Thonë, se janë njoftuar nga diaspora se...

Latest Posts

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.