Ava Max nominohet në ‘MTV Music Awards’

Këngëtarja shqiptare, Ava Max është shqiptarja e parë që është nominiuar sivjet në ‘MTV Music Awards’.

Ndonëse ende nuk janë shpallur lista e të gjithë të nominuarve, ku pritet që edhe Dua Lipa të zë vend, momentalisht Max është këngëtarja e parë shqiptare e nominuar, shkruan portali arbresh.info

Lista e të nominuarve në kategorinë “Artisti depërtues i vitit”:
Aj Mitchell
Arizona Zervas
Ava Max
Benee
Brockhampton
Conan Gray
Doja Cat
Finneas
Jack Harloë
Kiana Lede
Leëis Capaldi
Lil Tecca
Pop Smoke
Roddy Ricch
Summer Walker
Tate Mcrae
Youngblud
Në qytetin e New York, muajin që vjen do mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve në ‘MTV Music Aëards’ dhe edhe këtë vit, një artiste nga Shqipëria është në mesin e të nominuarve, shkruan lajmi.net.
Bëhet fjalë për këngëtaren e disa hiteve Ava Max, e cila është përzgjedhur si kandidat për çmimin “Artistin depërtues të vitit”.