E diel, 28 Maj, 2023
Ballina Lajme Maqedoni Banoret e Tetovës ankohen për rrugët e dëmtuara (VIDEO)

Banoret e Tetovës ankohen për rrugët e dëmtuara (VIDEO)

Shumë rrugë në qendër të Tetovës përballen me probleme të shumta, siç janë asfalti i shkatërruar apo mungesa e kanalizimit. Në këtë rrugë të ngushtë që mbanë emrin e ish komunistit rus “Lenin” shumicën e banorëve e përbëjnë shqiptarët. Ata janë ankuar disa herë për gjendjen e keqe të kësaj rruge dhe kanë kërkuar ndihmën e autoriteteve lokale në këtë drejtim por kërkesat e tyre kanë hasur në veshë të shurdhër, raporton Alsat-M.