Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve sipas bastoreve

Juventus dhe Real Madrid do të takohen sonte në finalen e Ligës së Kampionëve, e cila luhet në Cardiff

Të dy këto skuadra kanë pasur edicion fantastik në këtë garë, ky edhe synojnë në fund titullin e Kampionit të Evropës.

Sipas shumicës së bastoreve më të mëdha, Real Madrid është favorit i lehtë në finale, ku fitorja e skuadrës spanjolle ka koeficient 2.65 euro.

Fitorja e kampionati të Italisë, Juventusit ka kuotën 3 euro, derisa barazimi në këtë ndeshje është kotuar me 3.10 euro.