Bayern Munichu ka shënuar fitore të thellë me rezultat 6-0 ndaj Borussia Monchengladbach në ndeshjen e javës së 32-të në Bundesliga.

Bavarezët luajtën pa presion ndeshjen nga Gladbach pasi humbja e RB Leipzig më herët nga Borussia Dortmund i shpalli ata edhe matematikisht kampion.

Bayern Munichu ka shënuar fitore të thellë me rezultat 6-0 ndaj Borussia Monchengladbach në ndeshjen e javës së 32-të në Bundesliga.

Bavarezët luajtën pa presion ndeshjen nga Gladbach pasi humbja e RB Leipzig më herët nga Borussia Dortmund i shpalli ata edhe matematikisht kampion.

 

Në pjesën e dytë, Bavarezët përsëri ishin skuadër më e mirë duke shënuar edhe dy gola tjerë dhe duke marrë një fitore të madhe.

Lewandowski kompletoi het-trikun në minutën e 66-të duke shënuar për 5-0, ndërsa Leroy Sane (85’) vulosi rezultatin përfundimtar 6-0.