Ish-kryeministri i Italisë Silvio Berluskoni ka komentuar qiftin presidencial francez Emmanuel Macron dhe Brigite Trogneux të cilët kanë një diferencë të madhe modhe.

Berluskon ka thënë se Macron ka në krah një mama të bukur.

“Macron është një djalosh i bukur që ka një mama të bukur. Macron është një djalë brilant, që sigurisht ka pasur fatin të ketë një mama të bukur që e mban nën krahë”, është shprehur Berlusconi para mediave.