Besim Hoda, i Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së  në llogarinë e tij në facebook ka komentuar rikthyerjen e liderit të LR-Pdsh-së në skenë pas incidentit në kuvend,duke potencuar se atentati ndaj tij prishi planet e ideatorëve.                                                                                   Si nje shqipëtar , në të mirë të shqipëtareve!

Sapo degjova press-in e LR-PDSH- se dhe vertete me erdhi mire qe z. Sela  u rikthye ne arenen  politike  shendoshe e mire e ne moment te duhur!

Logjika e shendoshe dhe qetesia , ne pergjigjet e tija gjate press-it, lane te kuptohet ,qe atentati politik ndaj tij ,ua ka prish planet ideatoreve dhe egzekutoreve   te ketij akti makaber!

S’ fundi i uroj shendet te plote z. Sela dhe nje rrugetim te denje ne ujrat e turbullta te politikes dhe ketij mentaliteti te mbrapshë.