Buka më e shëndetshme që ekziston: Pastron trupin nga yndyrat dhe mbetjet toksike!

Kjo bukë pa miell është njësoj nutritive si edhe produktet e tjera të furrës, mirëpo edhe e pasur me proteina, vitamina, amino-thartira, yndyra, hidrokarbure...

‘Mafina’ me banane

Provoni këtë recetë dhe do ngeleni të kënaqur nga shija e saj. Përbërësit: ▪ 3 banane të shtypura ▪ 2 ve ▪ Gjysmë gote qumësht ▪ 1 grusht me...

Gatuani pallaçinka me dy përbërës

Përbërësit 20gr djathë kremoz 4 vezë sheqer vanile sipas dëshirës Hapat Përzieni vezët dhe djathin krem në blender. Nëse nuk keni blender, mund të përdorni mikserin. Përbërja patjetër duhet të...

Byrek ose pite me mish pa petë

Byreku ose pitja, të gatuar kështu, janë shumë të shijshëm, por ajo që është e dhe më e rëndësishme, gatuhen shumë lehtë. Nevojiten: ▪ 4 vezë, ▪...

Tortë e shijshme nga bananet dhe biskotat

Përbërësit: 450 g biskota të bluara, – 250 g arra të bluara, – 1,5 kg banane, – 4 të verdhët të vezëve, – 250 g sheqer pluhur, – 250 g...

Drekë familjare për gjysmë ore: Receta më e shijshme për gjoks të pjekur pule!

Një recetë e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur, me shije mbresëlënëse. Përbërësit për 4 persona: ▪ 450 g gjoks pule (pa eshtra), ▪ 100 g...

Peshk i pjekur me oriz dhe sallatë me brokoli e lulelakër

Një recetë e mrekullueshme, e pasur në shije dhe vlera ushqyese. Ideale për një drekë të shijshme, e kombinuar me peshk të pjekur e oriz...

ËMBËLSIRA IDEALE: Gatuani tortën e shijshme nga bananet dhe biskotat! Shumë e lehtë!

Përbërësit:   – 450 g biskota të bluara, – 250 g arra të bluara, – 1,5 kg banane, – 4 të verdhët të vezëve, – 250 g sheqer pluhur, – 250...

Pogaçe të vogla të shqyera: Receta e harruar e gjysheve po ngazëllen!

Brumë shumë i shijshëm të cilin mundeni ta hani me yndyrë të preferuar. Përbërësit: ▪ 500 g miell, ▪ 1 tharmë, ▪ 1 vezë, ▪ 2 lugë sheqer, ▪ 300...

Kjo tortë është bërë hit i vërtetë: Nga jashtë fantastike, por edhe nga brenda!...

Vetë dukja e tortës është fantastike, të jeni të sigurt që fëmijët edhe më shumë do të gëzohen kur ta shohin se çfarë përmban...

Postimet e fundit