Petulla tradicionale, përgatitini me dy shije të ndryshme

Kujt nuk i pëlqejnë petullat? Në mos me mjaltë dhe kanellë, me siguri ju pëlqejnë me çokokrem ose shurup çokollate. Të buta në brendësi...

Dyshja perfekte e dimrit, mollë dhe kanellë

Ky dimër mund të ëmbëlsohet shumë thjesht, vetëm me dy përbërës, të ëmbël dhe aromatikë. Mollët janë frytet e mira të këtij sezoni dhe...

Si të qërosh një kivi, për 3 sekonda. Është fantastike!

Kjo funksionon gjithashtu edhe për mangot, avokadot dhe fruta të tjera, provojeni! Ju duhet vetëm një gotë. E prisni kivin përgjysmë dhe e rrëshqisni në...

Çokollatat qё do tё bёjnё mё tё ёmbёl fundvitin, si t’i pёrgatisni?(video)

Deri nё datёn 8 janar lejohet çdo abuzim me ushqimin, sidomos me ёmbёlsirat. Madje edhe dietologёt na falin çdo “mёkat tё ёmbёl”, me qёllim...

Ushqimet që sjellin ters në tavolinën e Vitit të Ri

Kur vjen puna për ushqimet në tavolinën e Vitit të Ri, të gjithë supersticiozët i harrojnë gatimet që sjellin ters. Kjo nuk do të thotë...

Copëza pule (Chicken Nuggets) të përgatitura në shtëpi

Kjo recetë ju tregon se si të përgatitni copëza pule (Chicken Nuggets) vetë në shtëpi – duke evituar kështu rrezikun nga të ngrënit ‘Chicken...

Ja disa ide se çfarё mund tё bёsh me bananet qё po fillojnё tё...

Kur bananet fillojё dhe “piqen” mё shumё seç duhet, zgjidhja e parё qё na vjen nё mendje ёshtё t’i hedhim. Pasi tё lexoni kёtё...

Provojeni këtë fundjavë, ëmbëlsirë vetëm me 3 përbërës

Ëmbëlsojeni fundjavën tuaj me këtë recetë të thjeshtë dhe shumë të shijshme. Do ju duhen vetëm tre përbërës, që me siguri i keni në...

Leksione sekrete: Receta që mund t’i gatuani bashkë me fëmijët

Që në moshë të vogël, fëmijët bëjnë pyetje nga më të ndryshmet në lidhje me ushqimin. Ju pëlqen të prekin, të shijojnë dhe të...