E enjte, 9 Korrik, 2020
31 C
Skopje
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Kafshohet nga një Python duke bërë nevojën në WC ( FOTO )…!

 Një njeri nga Brazili duke qenë ulur në Tualet kafshohet nga një PYTHON me gjatësi 8 m. Është dashur ndërhyrja e ekipeve të specializuara për...

Ja si ndikojnë luleshtrydhet në shëndetin tonë

Të shijshme e të bukura për t’u parë. Janë këto luleshtrydhet, të cila kanë dobi edhe në shëndet.Duke qenë se përmban antioksidantë, ky frutë...

Mango – Fruti që simbolizon jetën

Mangot njihen ndryshe si “Mbreti i Frutave”. Një prej frutave tropikalë më të pasur me vlera shëndetësore, Mangot kanë një shije dhe aromë unike....

Pijet Energjike përmbajnë urinë dhe spermë..!

Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar plotësisht komponentët e pijeve...

PSE DUHET TË KONSUMOJMË LËNG QERSHIE DY HERË NË DITË!

Një gotë me lëng qershie në mëngjes dhe në mbrëmje mund të ndihmojë njerëzit të flenë më mirë, sipas një raporti të ri.Hulumtuesit nga...

6 fakte shkencore se qershia ndikon pozitivisht në shëndetin tuaj

Jo vetëm që janë të shijshme për tu shijuar, por ka edhe arsye shëndetësore të konsumimit të qershive. Qershitë janë shumë shpejt duke e fituar...

Fshati i mrekullueshëm pa rrugë

Fshati Giethoorn në Holandë është i famshëm për veçorinë më unike të tij – aty nuk gjeni dot vetura ose autobusë, apo çfarëdo lloji...

Dy kivi në ditë ju zgjasin jetën dhe e bëjnë atë më të bukur sepse…

Ato përmbajnë vitamin C, ndihmojnë metabolizmin dhe tretjen në trupin tuaj.Kivi dhe përfitimet e tij kanë qënë qendra e diskutimeve të specialistëve në Simposiumin...

Më Të Lexuara

Zaev: Kemi krijuar shtet sovran, ku jetojnë maqedonas, identiteti dhe gjuha janë pranuar nga tërë bota

Bëhuni krenarë, kemi krijuar shtet sovran, ku jetojnë maqedonas, të njohur nga tërë bota. Ata që e kanë quajtur Blazhe Koneskin xhuxh nga Nebregova,...

Del “përgjimi” i Zaevit me Greta Thunberg nga manipuluesit ukrainas

Kryeministri rus “Wuvan dhe Lexus” sot ka publikuar një bisedë midis ish-kryeministrit Zoran Zaev dhe “aktivistit për ndryshimin e klimës Greta Tunberg dhe babait...

Policia holandeze gjen “një dhomë torturash”, e cila gjendej brenda një kontejneri transporti

Policia holandeze zbuloi një që supozohet të jetë një “dhomë torturash” në një zonë rurale në mes të kufirit të Holandës dhe Belgjikës, e...

Trump: Jam i hapur për një takim me Kim Jong-un

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se është i hapur për një takim tjetër me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, edhe pse...

Hoti: Qytetarët të vetëdijësohen për seriozitetin e situatës me COVID-19

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë që është e nevojshme që të rritet vetëdija e qytetarëve për seriozitetin e situatës me pandeminë. Hoti përmendi...

Selmanaj tregon pse u shkarkua Vjosa Osmani

Lidhja Demokratike e Kosovës, me propozim të kryetarit Isa Mustafa, shkarkoi muajin e kaluar Vjosa Osmanin nga pozita e nënkryetares dhe kryesisë së kësaj...