E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Suedia është zyrtarisht ‘vendi më i mirë në botë’

Suedia ka dalë e para në një anketë si vendi më i mirë në botë kur është fjala për kushtet që ua ofron banorëve,...

Foto/Brenda dhomave të fshehta të ekuipazhit të avionëve

E keni pyetur ndonjëherë veten se ku fle stafi i avionit në udhëtime të largëta dhe që zgjasin dhe mbi 12 orë?Këto foto ju...

Kafshohet nga një Python duke bërë nevojën në WC ( FOTO )…!

 Një njeri nga Brazili duke qenë ulur në Tualet kafshohet nga një PYTHON me gjatësi 8 m. Është dashur ndërhyrja e ekipeve të specializuara për...

Ja si ndikojnë luleshtrydhet në shëndetin tonë

Të shijshme e të bukura për t’u parë. Janë këto luleshtrydhet, të cila kanë dobi edhe në shëndet.Duke qenë se përmban antioksidantë, ky frutë...

Mango – Fruti që simbolizon jetën

Mangot njihen ndryshe si “Mbreti i Frutave”. Një prej frutave tropikalë më të pasur me vlera shëndetësore, Mangot kanë një shije dhe aromë unike....

Pijet Energjike përmbajnë urinë dhe spermë..!

Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar plotësisht komponentët e pijeve...

PSE DUHET TË KONSUMOJMË LËNG QERSHIE DY HERË NË DITË!

Një gotë me lëng qershie në mëngjes dhe në mbrëmje mund të ndihmojë njerëzit të flenë më mirë, sipas një raporti të ri.Hulumtuesit nga...

6 fakte shkencore se qershia ndikon pozitivisht në shëndetin tuaj

Jo vetëm që janë të shijshme për tu shijuar, por ka edhe arsye shëndetësore të konsumimit të qershive. Qershitë janë shumë shpejt duke e fituar...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...