9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Cilat ushqime kanë më shumë, e cilat më pak pesticide

Organizata jofitimprurëse amerikane „Environmental Working Group EWG" çdo vit merret me analizën e ushqimeve të freskëta në tregjet botërore. Edhe këtë vit mollët gjenden...

Dardha e egër – ilaç i mrekullueshëm!

Gjethet e reja të dardhës së egër përmbajnë glikozidin arbutozid, i cili dezinfekton organet e urinës dhe shkrinë gurët dhe rërën, si në veshka,...

Mjekët rekomandojnë, ndotja e ajrit dëmton syrin

Kruajtja, skuqja dhe lotimi i syrit janë ndër simptomat më të shpeshta që iu paraqiten qytetarëve gjatë stinës së dimrit, e sidomos gjatë pranisë...

Përfitimet nëse pini ujë në mëngjes

NËSE DO TË PINIT UJË SAPO TË ZGJOHENI NË MËNGJES TRUPI JUAJ DO T’JU “FALËNDERONTE”, PASI AI I SJELL ATIJ NJË SËRË TË MIRASH...

Norvegjia është vendi më i mirë në botë për të jetuar, sipas OKB-së

Norvegjia u emërua si vendi më i mirë në botë për të jetuar për të 12 herë me radhë.Indeksi i Zhvillimit Human (HDI) është...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...