E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Skopje
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

A është ky iPhone 7?! (Video)

Një video e re e publikuar nga një sajt kinez ka ngjallur shumë dyshime tek njerëzit. Videoja supozohet të shfaqë prototipin e iPhone-t të...

Shtëpia e Frank Sinatrës tërheq vizitorë

Më 12 dhjetor do të mbushte 100 vjeç Frank Sinatra, këngëtari dhe aktori i famshëm amerikan, pjesëtar i grupit të aktorëve të njohur si...

Cilat ushqime kanë më shumë, e cilat më pak pesticide

Organizata jofitimprurëse amerikane „Environmental Working Group EWG" çdo vit merret me analizën e ushqimeve të freskëta në tregjet botërore. Edhe këtë vit mollët gjenden...

Dardha e egër – ilaç i mrekullueshëm!

Gjethet e reja të dardhës së egër përmbajnë glikozidin arbutozid, i cili dezinfekton organet e urinës dhe shkrinë gurët dhe rërën, si në veshka,...

Mjekët rekomandojnë, ndotja e ajrit dëmton syrin

Kruajtja, skuqja dhe lotimi i syrit janë ndër simptomat më të shpeshta që iu paraqiten qytetarëve gjatë stinës së dimrit, e sidomos gjatë pranisë...

Përfitimet nëse pini ujë në mëngjes

NËSE DO TË PINIT UJË SAPO TË ZGJOHENI NË MËNGJES TRUPI JUAJ DO T’JU “FALËNDERONTE”, PASI AI I SJELL ATIJ NJË SËRË TË MIRASH...

Norvegjia është vendi më i mirë në botë për të jetuar, sipas OKB-së

Norvegjia u emërua si vendi më i mirë në botë për të jetuar për të 12 herë me radhë.Indeksi i Zhvillimit Human (HDI) është...

Më Të Lexuara

Qindra zyrtarë republikanë të George W.Bush, përkrahin kandidatin demokrat Joe Biden

Qindra zyrtarë që kanë punuar për ish-Presidentin republikan, George W.Bush, kanë vendosur të mbështesin kandidatin demokrat, Joe Biden, në zgjedhjet e ardhshme të SHBA-së...

Serbi: Kapen me drogë njerëz të BIA-s, i dyshuar edhe një rus

Siç raportojnë mediat në Serbi, shtatë persona janë arrestuar të mërkurën, më 1 korrik, pasi janë gjetur të përfshirë në kultivimin e marihuanës, i...

Plagoset me armë zjarri një person në Tetovë

Para pak çastesh ne Reçicë të Vogël të Tetovës, pranë tregut të kafshëve një person rreth të dyzetave me iniciale SH.M është plagosur me...

MPJ-Maqedoni: Numri i imigrantëve në krahasim me vitin e kaluar është pesë herë më i lartë

Numri i imigrantëve që duan të arrijnë në Evropë përmes Maqedonisë është në rritje. Një nga arsyet është moti i mirë në këtë pjesë...

Katër vite nga vdekja e Almir Aliut, gjykimi akoma në proces

Katër vite nga vdekja e Almir Aliut nga Kumanova. Familjarët e tij akoma enden nëpër labirintet gjyqësore për të kërkuar drejtësi për 4-vjeçarin i...

Shkup: Dënohet sulmi i familjares së viktimës nga koronavirusi ndaj punëtores shëndetësore

Mbrëmjen e së martës, familjarët e një pacienteje në Maqedoninë e Veriut e cila humbi betejën pas qëndrimit prej një jave në spital si...