Kur matjet nuk dalin tamam: Preu një pemë gjigante në oborr, “harroi” se mund...

Ky është momenti kur një njeri ka shkatërruar çatinë e një shtëpie ndërsa ka prerë një pemë gjigante afër. Sipas mediave, përcjell Telegrafi, burri, emri...

Ky është Kur’an-i tetëshekullor i shkruar me dorë

Në muzeun në Tokat të Turqisë ekspozohet Kuran i shkruar me dorë që daton nga viti 1190 Në Muzeun e provincës Tokat të Turqisë ka...

Hyri të vidhte në shtëpinë e një inxhinieri, çdo lëvizje e tij kapet prej...

Darren Gaylor ka hyrë të vidhte në shtëpinë e një inxhinieri në Plymouth të Anglisë, që kishte kamera në çdo cep. Filmimet e tregojnë 43-vjeçarin,...

Klienti i rrëqethur nga dy minj gjigant në banakun e restorantit (Video)

Restoranti luksoz që ndodhet në një qendër tregtare në Tajlandë është mbyllur përkohësisht, pasi brenda u panë dy minj gjigant, duke ngrënë brenda banakut. Klienti...

Çfarë do të ndodhte në tokë nëse zhduket njerëzimi? (Video)

Njeriu është qenia më inteligjente në planet, por ndikimi jonë ka bërë që planeti tokë të përjetoj ndryshime të mëdha. Por çfarë do të...

Lotë dhe emocione në Amerika’s Got Talent. Ilahia për Profetin Muhamed që ngriti peshë...

Lotë dhe emocione në Amerika’s Got Tailent.. Ilahia për Profetin Muhamed që ngriti peshë publikun. Panelistët por edhe publiku mbeten gojen e hapur nga...

Pasi Megan u bë nuse asaj nuk i lejohet…

Pasi Megan u bë një nuse mbretërore, ajo duhet të paguajë një çmim për të, dhe tani shumë gjëra janë të ndaluara. Në të vërtetë,...

Triku për këtë dimër, shkrini akullin në xhama brenda sekondave

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjetër për shkrirje. Videoja që do...

Gatuajeni sonte, hajeni në mëngjes: Djeg dhjamin, vret sëmundjet, ju bën të bukur!

Ky kafjall ka shumë cilësi shëruese, sepse liron toksina nga organizmi ynë, ndihmon në shërimin e problemeve me zorrët dhe me kapsllëkun, jep energji...

Postimet e fundit