20 C
Skopje
E mërkurë, 27 Maj, 2020
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Më dërgo në Holandë! (Foto)

Holanda njihet botërisht për fushat me tulipanë, mullinjtë e erës, djathërat e shijshëm dhe numrin e madh të biçikletave. Ky është shtet i njerëzve të...

Të qeshim apo të qajmë? Pamje që tregojnë njerëzit, në disa momente vërtet të sikletshme! (Foto)

Nëse ju duket sikur në jetën tuaj nuk keni fat, mendoni se dikush, diku ka një ditë shumë më të keqe se ti. Siç tregojnë...

Një gjirafë përpiqet të luftojë kundër dy luanëve të uritur – por dështon (Foto)

Këto fotografi të mahnitshme tregojnë dy luanë që po tentojnë për të rrëzuar në tokë një gjirafë, shkruajnë mediat e huaja. Sipas mediave të huaja,...

Mori motosharrën në dorë dhe nga druri realizoi portretin e Elvis Presley (Video)

Keni pasur rastin të shihni shumë njerëz duke bërë gjëra të bukura në dru, por ky burrë vërtet është i jashtëzakonshëm. Ai shfaqi talentin e...

“Betejë për jetë a vdekje” në mes të hardhucës dhe gjarprit – nuk fiton asnjëri! (Video)

Një emigrant britanik i ka dhënë një ndihmë një hardhuce pasi ishte “kapur” në një betejë me një gjarpër. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Kuzhinieri amator tregon desertin e shëmtuar, që ngjanë më shumë me një gjellë (Foto)

Është postuar në rrjetin social Reddit, fotografia e një ushqimi të çuditshëm, të cilin e ka përgatitur një kuzhinier amator. Imazhi është shpërndarë më se...

Ky fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty

Banorët e Albinen, një fshat i vogël zviceran pranë Leukerbad në kantonin e Valais, do të votojnë më 30 nëntor mbi një politikë të...

Kryhet transplantimi i parë i kokës në trupin e njeriut të vdekur, synohet të bëhet edhe te personat e gjallë

Shkencëtarët kanë kryer me sukses transplantimin e kokës në kufomë dhe janë të gatshëm një gjë të tillë ta bëjnë edhe te personat e...

Momenti i shembjes së një nga stadiumet më të mëdha në SHBA, për vetëm 15 sekonda u bë rrafsh (Video)

Një nga stadiumet më të mëdha të mbyllura në SHBA është shembur të hënën, dhe ky moment është filmuar nga kamerat e medieve prestigjioze...

Më Të Lexuara

OBSH paralajmëron: Valë e dytë e koronavirusit, nëse…

Derisa shumë vende të botës kanë lehtësuar masat kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka paralajmëruar ato se mund të përballen me “valën...

Itali, frikë nga falimentimet

Bergamo është prekur nga pandemia si asnjë qytet tjetër. Ndërmarrjet u mbyllën me javë të tëra, por banorët shohin drejt së ardhmes dhe shpresojnë...

Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: – Hiqet ora policore duke filluar nga data 27.05.2020 – Hapja...

Për kë bien kambanat e Ilir Metës?

E vetmja gjë që nuk do të ndryshojë në këtë telenovelë të një ‘Puci të butë shteti’, është finalizimi i kapjes përfundimtare dhe totale...

Nuk është e shoqja, Lorik Cana zbulon se për kë është tepër xheloz

Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, mes pandemisë së koronavirusit, është izoluar në shtëpinë e tij në Itali së bashku me bashkëshorten, Monikën...

Tre propozimet e opozitës për të reformuar sistemin zgjedhor në Shqipëri

Gjatë takimit të mbajtur sot në kuadër të Këshillit Politik, opozita ka paraqitur me propozime konkrete lidhur me financimin e partive, kuotave gjinore dhe...