E martë, 3 Gusht, 2021

Egjipti i dhuron dy ishuj Arabisë Saudite

0
Kabineti qeveritar i Egjiptit ka aprovuar transferimin e dy ishujve të Detin të Kuq, Arabisë Saudite, përkundër faktit që ky veprim i marrë nuk...

Serbia vazhdon modernizimin e ushtrisë, blenë 9 helikopterë të rinj

0
Serbia e ka nënshkruar një kontratë të re për modernizimin e ushtrisë së saj, duke blerë edhe nëntë helikopterë nga kompania Airbus. Kjo vetëm...

Erdogan Thaçit: Mbyllini shkollat e Gylenit, ua hap disa të tjera

0
Siç edhe është pritur, çështja Gylen, ka qenë tema kryesore që ka mbizotëruar gjatë qëndrimit të Presidentit të Kosovës në Ankara. Përderisa Thaçi është...

Obama lajmëron sanksionet ndaj Rusisë, Trump: “Është koha të ecim përpara”

0
Administrata Obama lajmëroi ditën e djeshme se do të aplikojë sanksione ndaj shërbimeve të inteligjencës Ruse dhe zyrtarëve të këtij shtete në përgjigje të...

Reagon Rusia: Do marrim masa “të sikletshme” ndaj SHBA-ve

0
Rusia ka premtuar të “përgjigjet” për dëbimin e 35 e diplomatëve të saj nga Uashingtoni, në mes të një konflikti të ashpër rreth ndërhyrjes...

Bota në vitin 2017: Beteja e ideve

0
Nga Gavin Hewitt 2016-a ishte viti i shthurjes. Normat e njohura u shpërbënë bashkë më të. Idetë e vjetra u sfiduan dhe u hodhën poshtë....

Këto janë 7 shtetet europiane që mund t’i vizitoni shpejt (Foto)

0
Nuk keni shumë ditë pushimi për ta eksploruar një vend plotësisht? Kur bëhet fjalë për shtetet më të vogla në botë, një ditë është...

Poroshenko: Rusia po zhvillon luftë kibernetike kundër Ukrainës

0
Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se shërbimet e sigurisë së Rusisë po ndërmarrin luftë kibernetike kundër Ukrainës, me ç’rast hakerët i kanë sulmuar...

Brazil, gjendet i pajetë ambasadori grek, ishte zhdukur prej ditësh

0
Policia e Rio de Zhaneiros ka gjetur një trup të pajetë brenda një makine të djegur, e cila ishte marrë me qira nga ambasadori...

Kinezët tallen keq me Donald Trumpin (Foto)

0
Donald Trump nuk është shumë i pëlqyer në Kinë, sidomos pas deklaratave lidhur me taksat e mallrave që vijnë nga Kina. Ndaj kjo mund të...