E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje

Bota

Erdogan, si “Sulejmani i Madhërishëm”. Turqit: Atë s’mund ta rrëzojë ushtria

https://youtu.be/JccisqPNOQc?t=3 Erdogan dhe partia e tij “AK” janë kthyer tashmë në eksperte të triumfit në zgjedhje, por angazhimi i tij afatgjatë ndaj demokracisë është rrethuar...

TRE ANKETA TË REJA: CLINTON KRYESON GARËN ME TRUMP

Në prag të dy Kuvendeve ku do të emërohen kandidatët e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane për zgjedhjet presidenciale të nëntorit, tre anketa të...

Obama: Vrasja e policëve në Luiziana është kundër gjithë SHBA’së

Barack Obama iu është adresuar kombit për sulmet e fundit që goditën të gjithë SHBA’në.“Tani për tani ne nuk e dimë motivin e vrasësit....

SHBA “kërcënon” Turqinë: Mos shkelni “vijën e kuqe”!

Amerika e hoqi nga fytyra buzëqeshjen diplomatike për t’i kujtuar Turqisë të mos shkelë “vijën e kuqe” me insinuatat publike të përfshirjes së saj...

Putin bisedë vëllazërore me Erdogan

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA).Putin, duke theksuar se qëndrojnë...

A mund të jetë “grushti” 4-orësh një sajesë e Erdogan?

Një grusht shteti, që nuk zgjati më shumë se 4 orë. Në një vend ku përgjatë 56 viteve ka pasur disa përpjekje të ushtrisë...

Hulusi Akar: Më tradhtuan kemalistët shqiptarë

She谄 i shtatmadhorisë turke, Gjenerali Hulusi Akar, akuzoi kemalistët shqiptarë për tradhëti shtetërore dhe tentim rrëzimin e rendit demokratik në Turqi. Mbështetje Gjeneralit Hulusi Akar...

EGJIPTI BLLOKON DEKLARATËN E OKB’SË PËR TURQINË

Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka dështuar që të dënoj dhunën e shfaqur të premten në Turqi, pasi Egjipti ka kundërshtuar deklaratën përmes së...

Gulen: “Grushti”, teatër i Erdogan; Ankaraja i kërkon SHBA ekstradimin

Imami miliarder turk, Fethullah Gulen ka folur për gazetarët jashtë banesës së tij në Sejlorsburg të Pensilvanisë lidhur me grushtin e fundit të shtetit...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...