E premte, 7 Gusht, 2020
19 C
Skopje
Ballina Lajme Kryesoret

Kryesoret

Lëvizja për Reforma- PDSH në Strugë, zgjodhi Ardiana Ajrullain kryetare të Forumit të gruas (Foto)

Sot në Strugë është mbajtur Kuvendi i Forumit të Gruas së Lëvizjes për Reforma - PDSH, ku për kryetare të FG të LR-PDSH-së, për degën...

Orari i plotë i ndeshjeve të shqiperisë në europian

Shqipëria i ka mësuar kundërshtarët e saj për fazën e grupeve të Kampionatit Europian EURO 2016 Ky është orari i ndeshjeve të Shqipërisë:Kampionati Evropian...

Komandant Qufa-Osmanit: BDI-ja vazale ne Qeveri.Projektet kombëtare s’bajnë vulën e BDI-së, por gjakun e dëshmorëve

Deputeti Zulfi Adili  në Rruga drejt në Alsat M pyeti  zëdhënësin e BDI-së pse BDI-ja është në qeveri kur nuk ka ndryshuar asgjë nga...

Më Të Lexuara

LSDM: Qeveria e re do të ketë më pak ministri

LSDM informon se kanë filluar negociata serioze, të plota me kryetarët dhe përfaqësuesit e lartë të partive politike që janë pjesë e përbërjes së...

Filipçe për hapjen e shkollave: Javën e ardhshme do të merret vendim

Kemi dy sfida në periudhën e ardhshme, hapjen e shkollave dhe kopshteve dhe momentin e dytë kur moti nuk do të jetë aq i...

Ministri libanez: Kapaciteti për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit është “shumë i kufizuar”

Ministri i Ekonomisë i Libanit, Raoul Nehme, ka deklaruar se kapaciteti financiar i vendit të tij për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit të...

Klubi i njohur i ofron 15 milionë euro për Muriqin

Fenerbahce nuk e ka pranuar ofertën e Lazios në vlerë 15 milionë euro për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, por bisedimet mes dy klubeve...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Skandal: Shqiptarët pakicë në Agjencinë për zbatimin e gjuhës shqipe

Shpëtim Pollozhani Ky Agjencion shumicën e të punësuarve duhet ta ketë shqiptarë. 1. Këshilltari shetëror për lekturim është i kombësisë maqedonase. 2.Këshilltari shtetëror për bashkëpunim qeveritar dhe...