24 C
Skopje
E martë, 11 Gusht, 2020
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Ja çfarë i bëri në emision Ramadan Ramadani antishqiptarit nga VMRO-ja Filip Petroski (Video)

Ja çfarë i bëri në emision Ramadan Ramadani antishqiptarit nga VMRO-ja Filip Petroskit.    

Mungesë e fuqisë punëtore në sektorin e tekstilit dhe të lëkurës

Situata është alarmante me mungesën e fuqqisë punëtore në sketorin e tekstilit dhe lëkurës, ndërtimtari, bujqësi, prodhimit të mobiljeve, shërbimet hotelerike. Ky është vlerësim...

Kumanovë, babai përdhunon të bijën 12-vjeçare

Sulme seksuale ndaj dy personave minorenë janë kryer dje në Manastir dhe Kumanovë, raporton gazeta KOHA, transmeton FLAKA.info Në njërin rast kryerësi është i panjohur,...

Presionet në rritje, votuesit nën tension të lartë!

Presionet nga udhëheqësit ndaj zyrtarëve të shpërndarër sipas hierarkisë me kushtëzim të sigurisë të vendit të punës, paralajmërime për masa diciplinore, degradim dhe ndërim...

Neziri: Tetova është llokomotiva dhe forca kryesore e BDI-së (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka zbarkuar në qytetin e Tetovës. Shefi i Shtabit Qendror Bekim Neziri tha se Tetova është qeliza dhe llokomotiva...

Sela: Hashim Thaçi mos të përzihet në zgjedhjet e Maqedonisë (Video/Live)

Lideri i Levizjes Reforma-PDSH, Zijadin Sela ka hedhur akuza të forta në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sipas Selës është...

Ahmeti trondit Tetovën: Xhevat Ademin do ta bëja moler, por nuk e din as at punë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka qenë në pozitë pak të papërshtatshme në tubimin e sontëm të partisë në Tetovë, me rastin e hapjes...

Lika dhe krahu i luftës bojkotuan takimin e BDI-së në Tetovë (FOTO)

Ish deputeti i BDI-së dhe njëri ndër bashkëpuntorët më të afërt të Ali Ahmetit, Hazbi Lika nuk është present sonte në takimin që BDI...

Reagime partiake për rastin “Target”

Pas publikimit të rastit nën hetim nga Prokuroria Speciale Publike (PSP) me emrin "Target", kanë ardhur reagimet e partive politike. "Katica Janeva i vërtetoi dyshimet...

Më Të Lexuara

OBSH: Ky nuk është një virus i lehtë dhe vështirë se mund të ndalet

Sëmundja e COVID-19 vështirë duket se do të ndalet, dhe është e rëndësishme të identifikohet se si e mbizotëroi jetën njerëzore, tha Mike Ryan,...

Malet e Osogovës do të shpallen zonë e mbrojtur

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe e Planifikimit Hapësinor (MMJPH) në bashkëpunim me Shoqatën Ekologjike të Maqedonisë (SHEM), NP “Pyjet Nacionale” dhe komunat në zonën...

Do të gjobiten të gjitha kompanitë që nuk u dhanë rroga të punësuarve të tyre në RMV

Lista e kompanive të cilat nuk i kanë paguar të punësuarit e tyre, por për të cilët kanë pranuar ndihmë nga shteti, tashmë është...

Ahmeti: Shpresojmë në një marrëveshje me LSDM-në

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka folur për mediat pas përfundimit të takimit të tij me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev. Edhe Ahmeti është shprehur...

Bilall Kasami do të përgjigjet të mërkurën nëse do të jetë i pranishëm në takimin e thirrur nga Ali Ahmeti

Kryesia e Lëvizjes BESA do të sjellë vendim të mërkurën nëse do të pranojë ose jo ftesën e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Zyrtarë të...

Presidenca del kundër Talat Xhaferit, sipas tyre shkresa nga Kuvendi duhet të arrijë

Presidenca e shtetit i është kundërpërgjigjur Kryekuvendarit Talat Xhaferi në lidhje me afatet dhe dhënien e mandatit për formimin e qeverisë. Në deklaratën e kabinetit...