E premte, 23 Tetor, 2020
1 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Bozhinovski: Ua tregoj anën e zezë të Maqedonisë!

Në Maqedoni është vështirë të jesh gazetar! Ata që kanë ngritur zërin për ta zbardhuar të vërtetën, nuk janë duke punuar, e madje disa...

Baton Haxhiu: Xhevat Ademi bashkë me horrat e BDI-së që më akuzuan të vdekur politikisht!…

Publicisti shqiptar nga Prishtina, Baton Haxhiu ka reaguar ndaj deklaratave të disa protragonistëve të BDI-së,  të cilët në mediat e afërta e akuzuar atë...

Kështu bien perandoritë, jo më partitë!…

Nëse BDI e hedh fytyrën e saj të tranzicionit, se tani e ka kaluar atë kohë dhe i ka bërë paratë të blejë imazhin,...

“Der Standard”: Gruevski në Washington e ka “shpëtuar lëkurën”

“Nikolla Gruevski sipas të gjitha gjasave është kryeministri i parë i cili e ka nënshkruar abdikimin e tij”, shkruan gazeta ditore e Vjenës “Der...

LR-PDSH / Zgjedhjet e Prillit pa ndonjë risi në përgatitjen e tyre, eurodeputetët të ndërhyjnë në pikat kyçe!

KOMUNIKATË Të nderuar eurodeputet, z. Howit, z. Vajgl dhe z. Kukan, vizitat tuaja në RM çdoherë priten me entuziazëm dhe shpresë se përfundimisht gjërat do...

Ulje e re e çmimeve të karburantëve

Çmime të reja me pakicë të derivateve të naftës duhet të janë shpallur sot nga Komisioni Rregullator i Energjetikës në MaqedoniSipas të dhënave të...

Kuvendi Qendror i RDK-së miratoi platformën politike për zgjedhjet parlamentare

Rilindja Demokratike Kombëtare mbajti mbledhje të rregullt të Kuvendit Qendror që u mbajt në Gostivar, ku u diskutua rreth shumë çështjeve të aktualitetit politik...

Aleanca për Shqiptarët: Me të rinjtë shqiptarë do ta ndalim sundimin e dyshes Ahmeti-Gruevski (video)

Liderët e Aleancës, kryetari i LR-PDSH-së, Zijadin Sela dhe kreu i RDK-së, Vesel Memedi në gjitha qytetet shqiptare po zhvillojnë debate me rininë për...

Menduh Thaçi realizoi takim me eurodeputetët Vajgëll, Hovit dhe Kukan

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi sot në zyrat e BE-së në Shkup realizoi takim me Anëtarët e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, Riçard...

Më Të Lexuara

Fillojnë problemet me ndotjen e ajrit në Prishtinë, sot shumë i pashëndetshëm

Ani pse temperaturat vazhdojnë të jenë të larta, në Kosovë veçanërisht në kryeqytet tashmë kanë filluar problemet me ndotjen e ajrit. Sikurse edhe viteve të...

Xhaferi: Laptopët janë blerë me donacione nga Zvicra, por jo për deputetët

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, thotë se blerja e 100 laptopëve është pjesë e bashkëpunimit me Ambasadën e Zvicrës dhe...

Takohen Thaçi, Veseli e Haradinaj

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim sot në orët e mëngjesit me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe...

Mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur: Ndryshimet ligjore ngecin në Kuvendin e Maqedonisë

Ka filluar zbatimi i masave të fundit anti-Covid të miratuara nga Qeveria, por tani për tani mbetet e pasigurt se kur do të miratohen...

Stefanoviq: Të infektuarit me simptoma të lehta të mjekohen në shtëpi

Të gjithë ata që kanë simptoma të lehta duhet të jenë në shtëpi, të izoluar me terapi simptomatike dhe me vitamina. Le të ndihmojmë...

Mediat bullgare: Nëse Shkupi nuk ndryshon taktikat e saja, Sofja do t’i bllokojë rrugën drejtë BE-së

Nëse Shkupi nuk ndryshon taktikat e saja dhe nuk bën lëshime serioze në çështjen e mosmarrëveshjeve historike me Sofjen, rruga e Maqedonisë së Veriut...