E hënë, 25 Janar, 2021
6 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Bora zbardh Maqedoninë

Reshjet e borës që kan filluar të bien që paradite vazhdojnë pa ndërprerë edhe në orët e mbrëmjes, dhe kanë zbardhur disa qytete të...

Rushiti: Bojkoti i zgjedhjeve është e keqja e detyruar

Sulejman Rushiti ish ministër i arsimit dhe shkencës në një prononcim në fejsbuk është shprehur  se bojtokimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në kohën kur...

Malevski: Nëse dështon Marrëveshja e Përzhinës, shkatërrohet shteti

Profesori universitar Denko Malevski vlerëson se thelbi i Marrëveshjes së Përzhinës nuk mund të dështojë, por mund të dështojnë vetëm afatet e arritura.Malevski konsideron...

LR-PDSH: Dështimi i bisedimeve, dëshmi se liderët me afat të skaduar përjetojnë ditët e fundit në politikë!

Komunikatë: Lëvizja për reforma PDSH në vazhdimësi ka paralajmëruar që Marrëveshja e Përzhinos nuk respektohet ashtu siç ishte paraparë dhe shkeljet e një pas njëshme...

Demiri:Partitë shqiptare janë krah i VMRO-DPMNE-së (Video)

 Partitë shqiptare janë gjithmonë krah i VMRO-DPMNE-së, pasi janë të shantazhuara nga korrupsioni që i ka përfshirë këto parti në raport me VMRO-DPMNE-në. Ky...

Nuk ka zgjedhje pa zgjidhje

Rilindja Demokratike Kombëtare në kontinuitet ka qenë avangarde në qëndrimet e saja publike dhe ka anticipuar shumë fenomene politike që e kanë karakterizuar organizimin...

BDI acaron raportet me Hazbi Likën dhe Fatmir Deharin!

Dy funksionarët e lartë të BDI-së Hazbi Lika dhe Fatmir Dehari, kanë filluar përpjekje të reja për të bindur bashkëpartiakët e tyre për shkëputje...

Lëvizja BESA: Zbatimi i plotë i Marrëveshjes së Përzhinës duhet ta përcaktojë datën e zgjedhjeve

KomunikatëPas dështimit të mbrëmshëm të bisedimeve katërpalëshe, me ndërmjetësim të komesarit të BE-së Johanes Han, Lëvizja BESA edhe një herë konstaton se këta politikanë...

Uniteti: Të pastrohet lista zgjedhore

KomunikatëPartia “Uniteti” pas dështimit të bisedimeve të mbrëmshme për mbajtjen e zgjedhjeve më 24 prill, edhe një herë vlerëson se më e rëndësishme është...

Më Të Lexuara