E diel, 5 Korrik, 2020
23 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

E ARDHMJA E MAQEDONISË DHE SHQIPTARËT (Pjesë nga intervista ekskluzive me kryetarin e Akademisë Shqiptare Amerikane të Shkencave dhe Arteve, me seli në Shkup, e...

Maqedonia ka president Renacak dhe Mashtrues ordinerë !

Ate çka shpërfaqi sonte në debatin në emisonin ,,TOP TEMA ,,-Tv-Tellma, Oliver Spasovski se protokolli i IVANOVIT ka qenë me shkresë i informuar nga...

Orhan Ibrahimi:shqiptarët duhet urgjentisht të hartojnë një platformē politike kombëtare

Nuk duhet të habitemi dhe të befasohemi nga këto pamje të maqedonasve. Koncepti i filozofisë politike dhe rregullimi juridiko-kushtetues i këtij shteti në të...

BDI-ja dhe taktikat e saj për të “luftuar” krimin brenda partisë dhe në shtet

Xhevdet Hajredini Filloi faza e re e lojës të BDI-së për të shpëtuar Gruevskin dhe vetveten! Por, prapëseprapë, shpëtim nuk ka; as për Gruevskin e...

BËJENI DIVORCIN POLITIK PËRFUNDIMISHT NGA VMRO-DPMNE !

Shkruan Qenan Aliu Ja pse BDI në një moment të kuptueshëm për pak ditë duhet ta lëshhojë qeverinë-Teknike ! - Sepse, ministri Punëve të Brendshme nuk...

Sulejman Rushiti “Ballkani është vend i fenomeneve parapsikologjike”

Ish-Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti në një prej shkrimeve të shkurtëra të tij në Facebook, e ka lidhur Ballkanin si fenomen që në vend...

Fillimi i fundit i një regjimi totalitar

Jemi të indinjuar dhe të neveritur nga retorika mashtruese, hipokrite dhe arrogante e politikanëve, diplomatëve, propagandistëve, protestuesve maqedonë. Admirimi dhe zemërimi po na shoqërojnë...

Mashallah Mashallah ……!

Qenan Aliu ...RDK-ja dhe Vesel Memedi paska bë huxhum për të trokitur në derën e Zoran Zaevit. Pra Memedi tani është më tolerant edhe për...

Aliu:Nikolla, ju nuk dini se çka flitni më e keni humbur busullën…

Qenan Aliu   VMRO-DPMNE dhe Nikolla Gruevski po etablojnë tezën se demek nuk paskan qenë të njoftuara premisat e Deklaratës së partive shqiptare gjatë fushatës...

Më Të Lexuara

Ahmeti: Sot Kryeministrin nesër Kryetarin e shtetit

Sot Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti së bashku me kandidatin për kryeministër të parë shqiptar, z. Naser Ziberi, në kuadër të fushatës...

Siljanovska: Do të sjellim katër miliardë investime

Bartësja e listës së VMRO-DPMNE-së në NJZ 1 Gordana Siljanovska – Davkova sot ishte për vizitë në Sopishtë prej ku theksoi se ka mundësi...

Filipçe: Pagat e mjekëve specialistë në “Shën Erazmo ” janë rritur për 27 mijë denarë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot e vizitoi Spitalin Special për Ortopedi dhe Traumatologji “Shën Erazmo” në Ohër. Në këtë institucion shëndetësor publik, në përputhje...

Si mund të aprovohet një vaksinë kundër COVID-19 në Evropë – ky është procesi, hap pas hapi

Zhvillimi i një vaksine është një rrugë e gjatë. Nga qindra kandidatë për vaksina, shumë pak i plotësojnë kërkesat për t’u miratuar nga autoritetet...

Shkupi: Policia në aksion, partitë politike vendosin pankarta pa miratim

Në SPB Shkup sot në orën 02:45 se është raportuar se në një gardh mbrojtës të një ndërtese në ndërtim e sipër në rrugën...

Dimitrov: Raportet me fqinjët janë të rregulluara

Është tepër e rëndësishme ajo që Komisioni evropian ka qëndrim parimor në lidhje me gjuhën maqedonase e cila në institucionet evropiane është përmendur së...