”Zoran Zaev G.O.V.N.O”

Shkruan Lulzim Selimi “GRUEVSKI OTIDE, i za VAS NARODOT ke ODLUĆUVA” (G.O.V.N.O) Që në përkthim i bie: “Gruevski iku, edhe për ju populli do të vendos” Duke...

Protesta rumune dhe ajo shqiptare kundër reformës në drejtësi

Nga Alfred Peza Ka një paralele shumë interesante mes asaj që po ndodh në Rumani dhe zhvillimeve në Shqipëri, në raport me reformën në drejtësi. Dy-...

Artan Dika dyshon se Zaev ka bërë “pazar” me Gruevskin

“I kam dy dyshime: 1.) që Zaevi ka bërë pazar me Nikollën, që ai ta marrë pushtetin, ndërsa Nikolla mos preket. “Lufta kundër korrupsionit” mund...

Abdulla Mehmeti: Të hetohet veprimtaria kriminale e kompanisë EVN Maqedoni

EVN Maqedoni është kompani private për distribuim dhe fuгnizim me energji elektrike në Republikën e Maqedonisë. Si kompani me besueshmëri të ulët tek konsumatorët, shërbime...

Pollozhani: Diktaturat rrëzohen në rrugë. Erdhi koha…

Injorimi që kryetari i shtetit të maqedonasve (makedonska dërzhava) ua bëri përfaqësuesëve të demokracive perëndimore (nuk e pranoi ambasadorin e SHBA dhe BE) do...

Arbana Xharra: Kur turqit i lidhnin shqiptarët me zinxhirë (Foto)

Gazetarja e njohur kosovare Arbana Xharra, ka reaguar në profilin e saj në facbook për temën e fundit që është aktuale, me arrestimin e...

HAJDUTI NUK ÇET PUSHKË

Nëse VMRO i paska pranuar të gjitha pikat e Platformës (edhe pse nuk është e vërtet) dhe problem paska qen vetëm Prokuroria Specjale (kjo...

MOS SHKONI NË HUMNERË !

Shkruan:Qenan AliuMiq të dashur, BDI -ja dhe PDSH-ja , NUK duhet të shkojnë në këto zgjedhje të parakohëshme parlamentare, këtë duhet tua vënë në...

Kush e financon lëvizjen politike të shqiptarëve në Maqedoni?

Shkruan: Abdulla Mehmeti Për çështjet me interes të përgjithshëm, sigurisht që secili qytetar ka të drejtë të kërkojë llogari nga partitë politike, të bëjë vërejtje...

A duhet të ndryshojë sistemi zgjedhor për zgjedhjet parlamentare?

Nga Kastriot Islami Pergjigje pa asnje hezitim: Kuvendi duhet ti jape pergjigje kesaj pyetjeje. Nje pergjigje te qarte dhe ezaruese. Nje pergjigje qe nuk le...