E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Hysni Shaqiri: I kam treguar Ahmetit në vitin 2004 se selia e BDI-së po bëhet shtëpi publike

Pas publikimit në rrjetet sociale të bisedave të nxehta ku dëgjohen funksionarë të lartë të BDI-së duke folur për procesin e eurointegrimeve, përmes nj...

DEBUTIM HISTORIK I KOMBËTARES !

Shkruan: Qenan AliuIshte hera e parë, debutim historik i kombëtares në një kampionat europian. Një ndeshje energjike, por në sport shpesh vendosën edhe fati....

Elmir Sejfullai:Bujar , mjaft me rrena!

Elmir Sejfullai , zëdhënës i LR-PDSH-së, nëpërmjet të një opinioni  të shpërndarë  për mediat thumbon keq,  zëdhënësin e BDI-së Bujar Osmanin .  Në vazhdim...

Demokracia në RM do te fillojë kur të burgosen politikanët dhe liderët e inkriminuar

Demokracia në RM do te fillojë kur të burgosen politikanët dhe liderët e inkriminuarEdhe pse Maqedonia po e kalon dekadën e dytë të tranzicionit...

Kim Mehmeti godet BDI-në, dhe ia “fut” Besës!

"edhe politikanët e këtushëm shqiptar, bëjnë çmos që t’i pëlqejë pala maqedonase, me çka më të lehtë e kanë komunikimin me rivalët e tyre...

Pushteti autoritarë nuk mund të emitojë sundimin e së drejtës dhe shtetin ligjorë me profesorë universitarë !

Shkruan:Qenan AliuMiq të dashur,Nuk përjashtohet mundësia e shpërdorimit me detyrën zyrtare në shum institucione. Andaj mundësi e tillë mund të jetë edhe në fakultetin...

Taravari e krahason Zaevin me Gruevskin, kritikon partitë shqiptare që përkrahen protestat e tij

Edhe sekretari i përgjithshëm i LR PDSh – së, Arben Taravari, ka reaguar ndaj deklarimeve të fundit të udhëheqësit të opozites Zoran Zaev, i...

Këshilli në dy fotografi

 Shkruan: Arta Toçi Fotografia 1: Fillimi i viteve të ’90, ne Kosovë  fillon dhe zhvillohet lëvizja e madhe kombëtare për pajtimin e gjaqeve. Bartës i...

DJE MË 5 QERSHOR !

Shkruan:QenanMiq të dashur,Dje më 5 qershor ishin të përcaktuara por nuk u mbajtën zgjedhjet e jashtzakonshme parlamentare. Për këtë ditë edhe pse mbajtja u...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...