9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Pajaziti: BDI nuk i përfaqëson shqiptarët, ata janë vazal të pushtetit.

Shkruan:Mensur PajazitiSituata politike e cila po zhvillohet në Republikën e Maqedonisë ndodhet në krizën më të thellë  prej tranzicionit të saj. Mendoj se kjo...

Maqedonia pas Gruevskit.Si më tej?

KOMENT:Nga: Selim IbraimiA do të kemi një “VMRO amerikane” pas takimit të Gruevskit me Biden?! A do të kemi një BDI tjetër?!Për sa i...

Ermira , pas reflektimit tuaj, ju kërkoj falje !

Miq të dashur, Deputetja Ermira Mehmeti përfundimisht reflektoi. Ajo tani më e bindur se nuk ka mundur të ndikoj për tu bërë reforma në...

Kur e mbështetë për murit Amerikën!

Shkruan: Arben RugovaJanë shqiptarët ata që kanë pozitë dhe opozitë antiamerikane. Nuk është Amerika kundër interesave të shqiptarëve. Është Korrupsioni, jo Asociacioni, që e...

Etikë në politikë e jo politikë pa etikë.

Shkruan: Bekim TateshiEtikë në politikë e jo politikë pa etikë.Etikë duhet të ketë në çdo segment të veprimit të individit apo kolektivit në një...

Qosja: Isa e Hashimi s’kanë rrugë tjetër, pos dorëheqjes

Akademik Rexhep Qosja ka komentuar protestën e 9 janarit, duke thënë se ishte një protestë e madhe, historike,kurse Qeveria e Kosovës po bëhet e...

Kur zhgënjimi në Arsim vlerësohet vetëm nga koha

Shkruan: Qamil XheladiniPas një heshtje të gjatë, vendosa të shkruaj përsëri sepse nuk mund të tregohesh i shurdhër dhe indiferent kur rreth teje, flitet,...

Reagon Llalla: 700 Student të USHT-së me status të pa definuar..!

Nënkryetarja e Forumit Ndërkombëtar të të drejtave të njeriut dega-Maqedoni, Znj.Tetuta Llalla ka reaguar ashpër ndaj vendimit të qeverisë për mbylljen e 6 programeve...

Llalla: Cilit himn iu përkul Ali Ahmeti, në Greqi?

Disa media në Shkup shkruajnë se, kreu i Bashkimit Demokratik per Integrim, Ali Ahmeti, u prit si burrë shteti në Greqi, por ne nje reagim...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...