E diel, 12 Korrik, 2020
29 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Vetmia e Ali Ahmetit dhe menyja e opinionbërjes

Nga Emin AzemiReformat e një partie gjithmonë kalojnë nëpër sikletet e brendshme dhe keqkuptimet e jashtme dhe asnjë reformë nuk i ka bërë të...

Arta Toçi:Opinion është i stërngopur me ofendime, etiketime dhe rrënie të ulta dhe se këto që po ia përshkruan dikujt, të kthehen si bumerang

Shkruan: Prof. Arta Toçi Unë shpresoj se një djalë që po i bën hapat e parë në politikë dhe që i dha vetes të drejtën...

Menduh Thaqi e ka fjalën,” veran i shqiptarizmit” apo…

Shkruan:Muhamed ZilbeariMenduh Thaqi e ka fjalën," veran i shqiptarizmit" apo........Un do të doja që ai me gjithë mangësit që i ka , të dëshmoj...

Arrestimet dhe dualiteti i proceseve gjyqësore në Maqedoni

1.Sot parlamenti në Shkup miratoi ministrat dhe zv.ministrat e propozuar nga BDI.Largimi i shpejtë i ekipit të lodhur të Ahmetit nuk sjellë asgjë të...

PSE U NGUTET VMRO-DPMNE-së DHE BDI-së PËR ZGJEDHJE ?

  Shkruan:Qenan AliuMiq të dashur, Pse u ngutet Vmro-Dpmne-së dhe Bdi-së për të shkuar në zgjedhje me 5 qershorë ? Arsyetimi i tyre është se...

Pushteti kundër popullit

Shkruan :Bujar PlloshtaniKoalicioni i regjimit, që kryesisht realizon politika të shfrenuar që bien ndesh me funksionimin e drejtë të shtetit demokratik. Kohët e fundit...

BDI vërteton thënjen “Hyn e dil Isuf Qamil ”

Shkruan Huzeir MustafiTë zhytur në skandale , në krime , në afera korruptive , të gjendur përpara deshtimit duke u përballur me popullin ,...

JO NË ZGJEDHJE PA KUSHTE !

Shkruan: Ruzhdi MatoshiSa më tepër afrohet data kur duhet të shpërbëhet  Parlamenti aq më tepër jemi të bindur se Maqedonia nuk është gati për...

Letër e hapur për të gjithë ata që dolën në mbrojtje të Partisë…

Nga Shpëtim POLLOZHANI /Do ti kisha pyetur të gjithë këta jaranë të pites ku ishin ata kur u suall ligji për përdorimin e flamurit...

Më Të Lexuara

Angelovska në tryezën e rrumbullakët të BB-së: Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar

Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar, si në kushte të volitshme ekonomike kur e kemi mbështetje në masat të cilat ndërmerren për zhvillim...

Në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime dhe janë regjistruar 199 raste të reja covid

Në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime dhe janë regjistruar 199 raste të reja covid - Shkup 90 - Kumanovë 17 - Dibër 6 - Shtyp...

Publikohet “bombë” e re, “BDI e interesuar të shpëtojë nga rastet e PSP-së” (Video)

Një tjetër bombë është shfaqur sot, ku flitet se si BDI është e interesuar të shpëtojë nga rastet e Prokurorisë Speciale Publike me protagonist...

Vazhdojnë tensionet politike në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares...

Mickoski: “Ripërtëritja” premton një sërë investimesh”

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski nga Kriva Pallanka ka akuzuar LSDM-në se ka udhëhequr fushatë të errët. Ai theksoi se fokusi i fushatës së...

Partitë politike nënshkruan Deklaratë për miratim me prioritet të Ligjit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi

Deklarata për miratim me prioritet të Ligjit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi e nënshkruan 17 parti politike. Partitë politike të cilat janë nënshkruese të...