E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Paradoks

Shkruan: Remzi Mehmedi Paradoks Të qashë me " lot krokodili" për bashkim dhe të refuzosh të njëjtin nga ana tjetër të akuzosh për mosbashkim ata...

Pushteti ilegal ka shëndruar vendin në shtet ilegal !

    Shkruan:Qenan Aliu  E VËRTETA MBI PUSHTETIN ILEGAL NË MAQEDONI !Të nderuar miq, Kaosi tani për tani i prezentuar në Listën e përgjithshme zgjedhore nxjerr në...

PAS PUÇIT, RDK EDHE MË E FORTË SE MË PARË !!

Ngjarjet e fundit që u shkaktuan në subjektin politik RDK ngjallën huti pa nevojë në spektrin opozitar shqiptarë.Shum njerëz që dëshirojn ndryshimet në këtë...

Krimi i pesë gjykatësve kushtetutarë !

Shkruan; Qenan Aliu Pesë vota ,"PËR" nga numri i përgjithëshëm prej nëntë anëtarëve të Gjykatës kushtetuese, janë pesë grushta ndaj Drejtësisë si shkencë, ndaj Drejtësisë...

“Mashtrimi politik” i BDI-së

Shkruan: Qenan Aliu  Prezenca e Talat Xhaferit në Këshillin e Sigurimit të cilën e kryeson dhe me të udhëheq Presidenti që sipas tij dhe...

Rufi Osmani, prej një lideri karizmatik përfundoi në një frymëzues puçistësh

Kryetarin e RDK-së e shkarkon Kongresi e jo Kuvendi qendror. Kështu thuhet në Statutin e kësaj partie dhe gjithë ata që u ngutën ta...

Hajdutë, si do që të organizohet ky teritor, ju plaçkën detyrimisht do ta ktheni.

Shkruan: Qenan AliuMAQEDONIA KOLABOJ POLITIKISHT DHE JURIDIKISHT ! Maqedonia kolaboj politikisht, juridikisht, institucionalisht dhe ndërkombëtarisht.Nikolla Gruevski dhe tërë establishmenti politik maqedon dhe shqiptarë të qeverisë,...

Vetëm SHBA-të mund të stabilizojnë Ballkanin…!

Shkruan: Ejup AjdiniKaluan shumë dekada dhe sërish përsëriten “sëmundjet” e vjetra e të njohura të Ballkanit si: albanofobia, demokracia e rrejshme, hajdutëria e skajshme,...

Maqedonia, zgjedhje apo betejë shërbimesh sekrete!?

 Nga Ardi KushtaTë ashtuquajturat bomba të LSDM-së në Maqedoni, përvec tjerash nxorën në pah një fakt të frikshëm, respektivisht u bë e qartë se...

Më Të Lexuara

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime dhe sugjerime deri të premten

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...