9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lajme

Lajme

RDK-ja akuzon komunën e Gostivarit për transportin e nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme

Dita e parë e fillimit të shkollës pas pushimit dimërorë, fillon me probleme dhe me manipulime që e ka karakterizuar Komunën e Gostivarit që...

Tiranë, përkujtohen viktimat e demonstratës së 21 janarit 2011

Sot shënohet 5 vjetori i demonstratës që rezultoi me vdekjen e pesë protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi...

Sonte, debat i nxehtë në emisionin “Rruga e drejtë”(Video)

Sonte në Televizionin Alsat-M, do të emitohet emisioni i rregullt debativ “Rruga e drejtë”, ku mysafir do të jenë sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes...

Komuna e Strugës fillon me zbatimin e projektit “Renovimi i Hapësirës së Përmendores” (FOTO)

Hapësira e harruar e përmendores në qendër të qytetit më në fund do të ndryshojë Komuna e Strugës fillon me zbatimin e projektit ‘’...

Kryetari i komunës nga BDI kërkon para në diasporë!

Një kryetar komune nga radhët e BDI-së ka organizuar mbledhjen e fondeve në diasporë për të realizuar premtimet e tij zgjedhore, pas dështimit të...

Hahn përsëri në Shkup me 2 shkurt

Komisioneri i BE për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, në faqen zyrtare të tij  në Twitter njoftoi se do të vizitojë Maqedoninë...

Ministrat e LSDM-së rikthehen për të dhënë betimin në përbërjen e qeverisë kalimtare

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski dhe Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Frosina Tashevska – Remenski – të dytë nga radhët e LSDM-së sot...

Parlamenti Evropian sot voton rreth MSA-së për Kosovën

Parlamenti Evropian në një seancë plenare mbrëmë ka diskutuar rreth Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit në mes të BE-së dhe Kosovës, ndërsa sot do të...

Çfarë do të prodhojë bojkoti i LSDM-së në Maqedoni?

Në Maqedoni tashmë është zyrtare që zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në 24 prill të këtij viti. Pak para shpërndarjes, Parlamenti në...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...