E hënë, 2 Gusht, 2021

Dështon për herë të gjashtë seanca e Kuvendit të Kosovës

0
Kuvendi i Kosovës sërish dështoi të zgjedhë kryetarin dhe nënkryetarët. Koalicioni fitues nuk i pati numrat e mjaftueshëm për ta votuar kandidatin e tyre...

Milaim Zeka ironizon me Albin Kurtin: Në ora sa ke fol me Tiranën, Berlinin...

0
Deputeti i Nismës për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka ka ironizuar me deklaratat e Albin Kurtit sot në Kuvend. Ai e ka quajtur...

Mikullovci: Seancën e thërras kush deklarohet i pari se i ka numrat, ndryshe jo

0
Sot dështoi seanca e pestë e konstituimit të Kuvendit. Koalicioni fitues i zgjedhjeve po pretendohet se nuk i ka numrat për kandidatin për kryetar...

BE: Kosovën e presin shumë sfida, Kuvendi dhe institucionet të formohen sa më shpejtë

0
Zyra e Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, ka bërë thirrje që Kuvendi dhe institucionet e Kosovës të formohen sa më shpejtë, meqë vendin e...

Tahiri: Nuk luhet me Ramush Haradinajn

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, i cili vie nga radhët e partisë Aleanca Kosova e Re, ka shpalosur qëndrim rreth votës së...

Ditët e Nënë Terezës fillojnë të shtunën

0
Në ditëlindjen e Shën Nënë Terezës, në Katedralen e Kryeqytetit të Kosovës, të shtunën do të bëhet hapja e “Ditët e Nënë Terezës”, të...

Milaim Zeka: Nëse Albin Kurti i bënë 60 deputetë shqiptarë e ka edhe votën...

0
eputeti i Nisma për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ka thënë se prej sot topi është në...

Përplasje e ashpër Veseli-Kurti në kuvend (VIDEO)

0
- Lideri i koalicionit PAN, Kadri Veseli, në një replikë me tensione me Albin Kurtin e Lëvizjes Vetëvendosje, i ka thënë këtij të fundit...

Kosovë, dështon seanca konstituive, mungojnë numrat

0
Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci e përfundoi seancën e sotme konstituive. Koalicioni PAN kërkon sërish kohë për të zgjedhur kryetarin e...

Diplomatët alarmojnë: Nëse s’ka Qeveri deri në shtator, priten ikje masive nga Kosova

0
Diplomatë perëndimor alarmojnë se mungesa e institucioneve të shëndosha në Kosovë do të shkaktojë fluks të ri të qytetarëve që po planifikojnë largimin nga...