E diel, 5 Korrik, 2020
25 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Shënohet rënie e numrit të rasteve të gripit, por kujdes, mund të ketë befasi!

Ministria e Shëndetësisë, gjegjësisht Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës së parë të vitit 2017 (01-07...

Momenti i vrasjes së Arkanit, a është kjo fotografia që e kërkuan të gjithë në Serbi? (Foto)

Një fotografi që thuhet se tregon momentin në të cilën Dobrosav Gavric shihet duke qëlluar mbi Zeljko Raznjatovic Arkanin në Hotel Intercontinental, vetëm për...

Liderët e Besës dhe Nismës bisedojnë për zhvillimet në Maqedoni dhe Kosovë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot me bashkëpunëtorë ka realizuar një takim në Prishtinë me kryetarin e NISMA për Kosovë, Fatmir Limajn, me...

Ndodh edhe kjo: Disa të rinj skijojnë në plazhin e Ulqinit (VIDEO)

Bora ka mbuluar plazhin në Ulqin dhe të rinjtë kanë gjetur mënyra të ndryshme për t’u argëtuar. Në videon më poshtë mund të shihni se...

Kundërpërgjigjet Nishani: Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Maqedonisë (VIDEO)

  Pavarësisht se platforma e përbashkët e partive shqiptare u firmos në Tiranë, krerët e lartë të shtetit shqiptar mohojnë të kenë ndërhyrë në punët...

Gruaja e Haradinajt ironizon Thaçin: Duart t’i lidhin, por forcën kurrë

Bashkëshortja e RamushHaradinajt, Anita Muçaj-Haradinaj, ka reaguar për herë të parë pas vendimit të gjykatës së Francës, e cila vendosi për lirimin me kusht...

Shqipëri, shkon në 9 numri i viktimave nga i ftohti

Regjistrohet viktima e nëntë nga moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë. Mëngjesin e sotëm, rreth orës 9, është gjetur një person i pajetë...

Lirimi i Haradinajt, kryeministri serb Vuçiç thërret mbledhje të jashtëzakonshme qeverie

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt nga...

Mediat serbe: Shqiptari më i pasur paguan lirinë e Ramush Haradinajt, ja kush është ai

Gazeta beogradase “Blic”, në numrin e saj të sotëm, të 12 janarit, në ballinë, shkruan se “Shqiptari më i pasur paguan lirinë e Haradinajt”. Media...

Më Të Lexuara

Filipçe: Pagat e mjekëve specialistë në “Shën Erazmo ” janë rritur për 27 mijë denarë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot e vizitoi Spitalin Special për Ortopedi dhe Traumatologji “Shën Erazmo” në Ohër. Në këtë institucion shëndetësor publik, në përputhje...

Si mund të aprovohet një vaksinë kundër COVID-19 në Evropë – ky është procesi, hap pas hapi

Zhvillimi i një vaksine është një rrugë e gjatë. Nga qindra kandidatë për vaksina, shumë pak i plotësojnë kërkesat për t’u miratuar nga autoritetet...

Shkupi: Policia në aksion, partitë politike vendosin pankarta pa miratim

Në SPB Shkup sot në orën 02:45 se është raportuar se në një gardh mbrojtës të një ndërtese në ndërtim e sipër në rrugën...

Dimitrov: Raportet me fqinjët janë të rregulluara

Është tepër e rëndësishme ajo që Komisioni evropian ka qëndrim parimor në lidhje me gjuhën maqedonase e cila në institucionet evropiane është përmendur së...

“Ilaçi për pacientët me COVID-19”: Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Disa muaj më parë, shumë njerëz mund të mos kenë dëgjuar asnjëherë për ilaçin Remdesivir. Por, ky emër u përfshi në titujt e lajmeve...

Pse Turqia e ka përballuar kaq mirë COVID-19?

Turqia ka deklaruar se ka ritmet më të ulëta të vdekshmërisë nga COVID-19 në Evropë. Sipas statistikave, Turqia rezulton më mirë se shumë vende të...