E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Liberalizimi i vizave, i pasigurt

Kosova vazhdon të mbetet vendi më i izoluar në Evropë, dhe qytetarët e saj mund të lëvizin drejt vendeve të Bashkimit Evropian vetëm pas...

Shpërthim me eksploziv në Tiranë

Një shpërthim i fortë ekspolozivi është dëgjuar mëngjesin e sotëm në zonën e Bathores në kryeqytet. Mësohet se lënda plasëse është vendosur në lokalin...

Lind djalë fëmija i parë në Vitin 2017

Ka lindur fëmija i parë në Vitin 2017 në spitalin e Gjinekologjisë në QKUK, ai është djalë dhe peshon 3.65 kg. Nëna dhe foshnja...

51 autobusë arrijnë në Prishtinë (Video)

Autobusët e shumëpritur për Prishtinën kanë arritur në kryeqytet. Ata kanë defiluar rrugëve të Prishtinës për t’u parë nga qytetarët.  51 autobusët u blenë me...

Meta: Mbështesim nismën e Ali Ahmetit për bashkimin e shqiptarëve

reu i Kuvendit, Ilir Meta foli nga Peshkopia për situatën e politike në Maqedoni, duke shprehur mbështetjen për nismën e kreut të Bashkimit Demokratik...

Veturat e vjetra, ndotësit më të mëdhenj të ajrit

Numri i madh i veturave të vjetra, të cilat po qarkullojnë nëpër rrugët e Kosovës, po konsiderohet si njëri nga ndotësit më të mëdhenj...

Destinacionet e festave

Korça mbetet destinacioni më i preferuar i shqiptareve për të kaluar festat e fundvitit. Agjencitë turistike thonë se aktualisht të gjitha hotelet janë të...

Vuçiq: Aeroplanët nga Rusia i kemi blerë që mos të përsëritet më viti 1999

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiq ka thënë se Serbia nuk do të heq dorë nga neutraliteti ushtarak dhe se fuqia e Serbisë nuk e ka...

Berisha, Mejdani, Moisiu dhe Topi, titull të përjetshëm, banesa, zyra dhe pasaportë diplomatike

Pavarësisht se ata që e kanë kryer këtë detyrë nuk kanë lënë ndonjë gjurmë për t’u shënuar, sërish institucioni dhe figura e kreut të...

Më Të Lexuara

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime dhe sugjerime deri të premten

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...