24 C
Skopje
E mërkurë, 12 Gusht, 2020
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Kadaj–Bujupi tregon për të ardhmen e saj politike

Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se posti partiak nuk është i rëndësishëm për të, pasi sipas saj, posti të jep fuqi, mirëpo atë fuqi duhet...

VV-ja e gjuan KEDS-in me pleh dhe baltë

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje! kanë realizuar një aksion simbolik, duke hedhur pleh dhe baltë drejt zyrave të kësaj ndërmarrje, për shkak siç kanë thënë...

Limaj kërkon dorëheqjen e Mustafës

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se kryeministri Isa Mustafa dorëheqjen nga drejtimi i Qeverisë e ka përgjegjësi politike dhe juridike.“Dorëheqja...

Opozita s’pajtohet me raportin e ekspertëve

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje!, AAK-ja dhe Nisma për Kosovën, kanë reaguar ndaj vlerësimit të ekspertëve ndërkombëtarë, të cilët kanë konstatuar se nuk ka...

Princ Leka shpall ditën e martesës me Elia Zaharian!

Përmes një njoftimi në media, Oborri mbretëror shqiptar ka shpallur martesën e Princit Leka Zogu i dytë me Znj Elia Zaharia. Më poshtë ju...

Beograd, mijëra njerëz marshojnë kundër NATO-s

Në Beograd, mijëra njerëz marshuan të dielën kundër NATO-s dhe Perëndimit, duke mbajtur parulla që lëvdonin presidentin rus Vladimir Putin.Protestuesit dënuan një marrëveshje të...

FOTOLAJM: SUPERMAKINAT E POLICISË SHQIPTARE DALIN NË RRUGËT E TIRANËS

Policia Rrugore në Tiranë tashmë do të ketë pjesë të saj disa automjete të shpejta. Policia shqiptare ka marrë disa makina tip BMW model...

JAHJAGA U TAKUA ME ISH-SEKRETAREN AMERIKANE, ALBRIGHT

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u takua në Uashington me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright.Në një komunikatë të lëshuar nga Presidenca thuhet se...

Jahjaga në Këshillin Atlantik flet për Menaxhimin e Sigurisë, ndërsa në Universitetin e NY për dhunën seksuale gjatë luftës

Presidentja në shkuarje, Atifete Jahjaga gjatë qëndrimit për vizitën e fundit në SHBA si e para e Kosovës, ​përveçse është pritur nga zëvendëspresidenti amerikan Joe Beiden, ajo ka mbajtur fjalim...

Më Të Lexuara

Zemaj paralajmëron ashpërsim të masave gjatë këtij muaji

Në një intervistë të drejtpërdrejtë në Kanal 10, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka treguar se mund të kemi sërish mbyllje, por duke u...

Shpërthimi në Bejrut nuk u shkaktua nga nitrati i amoniumit, pretendon një ekspert italian

Një ekspert i eksplozivëve pretendon se shpërthimi në Bejrut ndodhi nga djegia e raketave ushtarake dhe jo nga kimikatet e nitratit të amoniumit. Sipas medieve...

OBSH: Ky nuk është një virus i lehtë dhe vështirë se mund të ndalet

Sëmundja e COVID-19 vështirë duket se do të ndalet, dhe është e rëndësishme të identifikohet se si e mbizotëroi jetën njerëzore, tha Mike Ryan,...

Malet e Osogovës do të shpallen zonë e mbrojtur

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe e Planifikimit Hapësinor (MMJPH) në bashkëpunim me Shoqatën Ekologjike të Maqedonisë (SHEM), NP “Pyjet Nacionale” dhe komunat në zonën...

Do të gjobiten të gjitha kompanitë që nuk u dhanë rroga të punësuarve të tyre në RMV

Lista e kompanive të cilat nuk i kanë paguar të punësuarit e tyre, por për të cilët kanë pranuar ndihmë nga shteti, tashmë është...

Ahmeti: Shpresojmë në një marrëveshje me LSDM-në

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka folur për mediat pas përfundimit të takimit të tij me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev. Edhe Ahmeti është shprehur...