Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratisjen e radhës,...

Njerëzit që vonohen janë më të suksesshëm dhe më kreativë

Shkenca u del në mbrojtje personave që vonohen duke argumentuar se ata kanë më shumë gjëra në mendje, janë më kreativë dhe të suksesshëm...

Ëndrrat me sy hapur mund të ndikojnë për keq në jetën tuaj

96% e njerëzve ëndërrojnë të paktën një herë në ditë. Ne e shohim botën ndryshe dhe të gjithë kemi fantazitë tona Mirëpo, ka disa tipare...

Çfarë u pëlqen më shumë grave tek burrat? Ky studim zbulon përgjigjen befasuese

Pyetjes se çfarë femrave u duket tërheqëse te burrat është gjithmonë e rëndësishme dhe shkencëtarët vazhdimisht përpiqen ta zbulojnë. Një studim mbi këtë temë ka...

Shkencëtarët zbulojnë arsyen pse kjo lloj muzike ju bën të ndiheni mirë

A e keni menduar ndonjëherë pse disa lloje të muzikës pop ju bëjnë të ndiheni të lumtur? Hulumtuesit nga Gjermania, Norvegjia dhe Britania e...

Zgjidh një nga këto simbole dhe zbulo në çfarë faze të jetës je tani

Në varësi të gjërave që kalojmë, personaliteti ynë kalon nëpër etapa të ndryshme. Është një përvojë që të gjithë e provojnë të paktën një herë...

Para se t’ua lini telefonin në duar fëmijëve, lexojeni këtë

Pavarësisht sa shumë smartphone-ët e kanë thjeshtuar jetën tonë, por shpesh harrojmë sa shumë ndikojnë ato në jetën e fëmijëve tanë. Dhe sa më shumë...

“Unë jam i martum, s’bon mu martu dy herë”, Robert Berisha hedh ‘bombën’!

Këngëtari i mirënjohur Robert Berisha ka vendosur edhe më tutje shumë pikëpyetje rreth jetës se tij private. E tha vetë që u nda nga Nora,...

Reperi serb me flamur shqiptar në veturë: Jemi si vëllezër

Reperi serb, Aleksandar Milosavljeviç i njohur me emrin e artit Aki Aki i ka habitur të gjithë me videoklipin e tij të ri “Cani...

Librat që autorët e famshëm jua rekomandojnë t’i lexoni

Secilit i pëlqejnë listat – e në veçanti listat me tituj të librave. Marrë parasysh këtë, adhuruesit e librave gjithmonë u kanë kërkuar shkrimtarëve të...

Postimet e fundit