Doni të përfundoni punë – Shmangni celularin tuaj!

Nëse doni të përfundoni një punë, do ju duhet ta fusni sërish telefonin tuaj në xhep. Studiesit kanë zbuluar se prezenca e një smartphone-i është...

Këto janë vendet që duhen vizituar në 2017-ën

Për të gjithë të varurit nga udhëtimet, për këtë vit lista e destinacioneve më të veçanta përfshin vende të cilat janë ende në fillesa...

Trendi i fundit i dasmave që bëhen në dimër (FOTO)

Ndonëse dimri nuk është periudha më popullore e vitit, për të propozuar, kjo nuk do të thotë që asnjë çift nuk vendos të lidhë...

Si të fitoni më shumë para në 2017

Kur vjen puna për të fituar më shumë para e për të rritur mirëqënien tuaj, ndonjëherë ju duhet vetëm të bëni disa ndryshime të...

Frizura e preferuar nga fëmijëria po e pushton botën e modës!

Frizura më e preferuar pa dyshim këto ditë janë gërshetat e thurura.   Gërshetat e thurura mirë, fillojnë në maje të kokës dhe lëshohen në dy...

Mënyrat natyrore për të zhbllokuar tubat e lavamanit

Preparatet për zhbllokimin e tubave përbëhen nga kimikate shumë të forta dhe të dëmshme. Shmangni kontaktin me to dhe tubat pastrojini në mënyrë natyrale. Ekzistojnë...

Puna në zyre dhe jashtë saj (FOTO)

Secila punë qoftë në zyre apo edhe puna e pavarur i ka të mirat dhe të këqijat e veta. Nëse nuk i keni menduar dallimet...

Kur duhet të mos veshni xhinset më?

Mosha në të cilën ju duhet të mos veshni më xhinse tashmë është zbuluar. Një studim i blerësve britanikë zbuloi se njerëzit mendojnë se mosha...

Çfarë duhet të bëni pas një nate festive?

Ke festuar mbrëmë? Filloje ditën duke mësuar mbi mirëqënien. Ke nevojë për shumë hidratim, ideal për të luftuar dhimbjen e kokës, dezintoksikuar organizmin dhe...

Si të lidhim kravatën? (VIDEO)

Shpesh ngatërrohemi përderisa jemi duke lidhur kravatën. Që kjo procedurë të jetë më e lehtë për ju, po ju sjellim disa mënyra të thjeshta se...

Postimet e fundit