E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Pesë trendet e bukurisë për 2017

2017-ta do të sjellë një frymë të re feminiteti në bukuri, dhe bëhet fjalë për një version të gjallë të femrës, të detajuar me...

Ҫfarë i dëmton më shumë flokët në dimër, kujdesi në kohën e ftohtë

Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni t’i trajtoni flokët gjatë periudhave të ndryshme të vitit. Koha e ftohtë i dëmton, lagështira po ashtu,...

Cila është mosha më e mirë dhe më e keqe për tu martuar?

Me siguri e keni dëgjuar shprehjen se aq më të vjetër që jeni kur martoheni, aq më shumë mundësi keni të qëndroni të martuar...

E vetmja gjё qё nuk duhet tё bёni kur vishni doreza

Xhup i trashё, shall, kapuç, doreza dhe gati pёr tё dalё nga shtёpia. Ditё si kjo e sotmja nuk mund tё fillojnё ndryshe. Gjithsesi tё...

8 tipat e baballarëve që njohim dhe që duam, cilin keni në shtëpi?

Është e vështirë të pranosh se baballarët bëjnë gjithҫka për fëmijët e tyre dhe kujdesen maksimalisht për ta, me gjithë përkufizimin e mundshëm metaforik...

Meshkujt nuk i durojnë këto tri karakteristika tek femrat

Ju mund të jetë më e bukura në botë, por në qoftë se ju i keni këto lloje të sjelljeve, bukuria nuk do të...

2017-a sjell thonj prej diamanti(FOTO)

Mirror, shattered glass dhe holographic nails, ishin tre tendencat e thonjёve qё u preferuan mё shumё nga tё gjitha femrat vitin qё lamё pas....

19 objekte, të cilat nuk e dini që skadojnë

Mendojmë se ato që kanë një datë skadence janë vetëm ushqimet, por në të vërtetë nuk është kështu. Ekzistojnë edhe një sërë objektesh të...

Pse nuk duhet ta përdorësh iPhone jashtë, kur temperaturat janë nën zero?

Me siguri e keni përdorur telefonin jashtë gjatë këtyre ditëve edhe kur temperaturat janë regjistruar nën zero? Edhe kur ka pasur më pak se...

Më Të Lexuara

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...