9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lifestyle

Lifestyle

6 gabime që bën me piastrën e flokëve

Je e varur nga piastra? Nuk je e vetmja. Nëse i drejton flokët çdo ditë, shmang këto gabime të mëdha stilimi që bën: Nuk i...

6 mënyra për të veshur ngjyrën rozë në dimër

Rozë. Për shumë vite me radhë do të ketë qenë ngjyra juaj e preferuar. Duke u rritur sigurisht që çdo vajzë vlerëson bukurinë e...

Çorapet perfekte që vishen me të gjitha llojet e çizmeve

Nuk ka rëndësi se sa shumë mund t’i duash t’i mbash së bashku, çorapet dhe çizmet nuk janë kombinimi i duhur. Veçanërisht nëse ke...

3 gabimet më të mëdha që bën sa herë shkon në një sallon bukurie

Nuk është sekret që në sallonet e bukurisë, shërbimet për flokët të jenë të shtrenjta. Prerja e flokëve mund të jetë domosdoshmëri, por edhe...

Gjeni stilin e fustanit që ju shkon në varësi të formës së trupit tuaj

  Edhe nëse një femër nuk ka trupin që i pëlqen (gjë që ndodh në shumicën e rasteve) ka disa veshje që mund ta ndihmojnë...

10 kombinime dimri me veshjet që ke në gardërobë, ҫfarë dominon këtë sezon

  Gjatë sezonit të ftohtë, është shumë e rëndësishme të ndihesh ngrohtë, por jo më pak e rëndësishme është edhe të ndihesh fashion. Për të...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...