E premte, 7 Gusht, 2020
19 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

5 Frikërat më të mëdha të njerëzve të turpshëm. Do habiteni!

Fjalët ndikojnë në gjendjen shpirtërore të çdokujt, por personat e turpshëm e kanë më të lehtë të vihen në siklet. Sipas intv.al këto janë gjërat...

E kemi hedhur gjithë kohën gabim parfumin

Të hedhësh parfumin siç duhet, mund të jetë sfidë. Po të hedhësh shumë, parfumi do të hyjë në çdo vend para teje. Po të...

Gjërat që duhet të dini para se të martoheni

Megjithëse sa vjen e më pak njerëz të rinj martohen ditët e sotme, studimet sugjerojnë se martesa është një nga gjërat më të bukura...

Si të lexosh gjuhën e duarve?

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se midis trurit dhe duarve ndodhen më shumë nerva sesa në çdo pjesë tjetër të trupit. Lëvizja e gishtave,...

Kur çorapet mund t’i përdorni edhe kështu (FOTO)

Është një pyetje e zakonshme që na përcjellë shpesh të gjithëve. Si është e mundur që çorapet humbin dhe shpesh përfundojmë me vetëm një...

Interpretimet psikologjike: Çfarë fshihet pas mënyrës së grimit?

Në imagjinatën kolektive, arti i grimit merr vetëm intepretime estetike; shumë pak njerëz e dinë që në psikanalizë, makiazhi fsheh shenja të rëndësishme. Grimi, në...

Trendi i fundit: Flokët përplot xixa (FOTO)

Jeni ende në shprtin e festave?… dëshironi të ndjekni trendet më të fundit apo thjeshtë i adhuroni xixat, glamurin e shkëlqimin? Duhet të filloni të...

Versaçe i Haraçinës hap lokalin më luksoz prej 600 mijë euro (FOTO)

Shenki Masllani, i njohur si Shenki Versaçe nga Haraçina, që është adhuruesi më i madh i këtij brendi të modës ka hapur lokalin me...

Doni të përfundoni punë – Shmangni celularin tuaj!

Nëse doni të përfundoni një punë, do ju duhet ta fusni sërish telefonin tuaj në xhep. Studiesit kanë zbuluar se prezenca e një smartphone-i është...

Më Të Lexuara

LSDM: Qeveria e re do të ketë më pak ministri

LSDM informon se kanë filluar negociata serioze, të plota me kryetarët dhe përfaqësuesit e lartë të partive politike që janë pjesë e përbërjes së...

Filipçe për hapjen e shkollave: Javën e ardhshme do të merret vendim

Kemi dy sfida në periudhën e ardhshme, hapjen e shkollave dhe kopshteve dhe momentin e dytë kur moti nuk do të jetë aq i...

Ministri libanez: Kapaciteti për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit është “shumë i kufizuar”

Ministri i Ekonomisë i Libanit, Raoul Nehme, ka deklaruar se kapaciteti financiar i vendit të tij për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit të...

Klubi i njohur i ofron 15 milionë euro për Muriqin

Fenerbahce nuk e ka pranuar ofertën e Lazios në vlerë 15 milionë euro për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, por bisedimet mes dy klubeve...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Skandal: Shqiptarët pakicë në Agjencinë për zbatimin e gjuhës shqipe

Shpëtim Pollozhani Ky Agjencion shumicën e të punësuarve duhet ta ketë shqiptarë. 1. Këshilltari shetëror për lekturim është i kombësisë maqedonase. 2.Këshilltari shtetëror për bashkëpunim qeveritar dhe...