24 C
Skopje
E martë, 11 Gusht, 2020
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Çorapet perfekte që vishen me të gjitha llojet e çizmeve

Nuk ka rëndësi se sa shumë mund t’i duash t’i mbash së bashku, çorapet dhe çizmet nuk janë kombinimi i duhur. Veçanërisht nëse ke...

3 gabimet më të mëdha që bën sa herë shkon në një sallon bukurie

Nuk është sekret që në sallonet e bukurisë, shërbimet për flokët të jenë të shtrenjta. Prerja e flokëve mund të jetë domosdoshmëri, por edhe...

Gjeni stilin e fustanit që ju shkon në varësi të formës së trupit tuaj

  Edhe nëse një femër nuk ka trupin që i pëlqen (gjë që ndodh në shumicën e rasteve) ka disa veshje që mund ta ndihmojnë...

10 kombinime dimri me veshjet që ke në gardërobë, ҫfarë dominon këtë sezon

  Gjatë sezonit të ftohtë, është shumë e rëndësishme të ndihesh ngrohtë, por jo më pak e rëndësishme është edhe të ndihesh fashion. Për të...

Më Të Lexuara

Zemaj paralajmëron ashpërsim të masave gjatë këtij muaji

Në një intervistë të drejtpërdrejtë në Kanal 10, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka treguar se mund të kemi sërish mbyllje, por duke u...

Shpërthimi në Bejrut nuk u shkaktua nga nitrati i amoniumit, pretendon një ekspert italian

Një ekspert i eksplozivëve pretendon se shpërthimi në Bejrut ndodhi nga djegia e raketave ushtarake dhe jo nga kimikatet e nitratit të amoniumit. Sipas medieve...

OBSH: Ky nuk është një virus i lehtë dhe vështirë se mund të ndalet

Sëmundja e COVID-19 vështirë duket se do të ndalet, dhe është e rëndësishme të identifikohet se si e mbizotëroi jetën njerëzore, tha Mike Ryan,...

Malet e Osogovës do të shpallen zonë e mbrojtur

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe e Planifikimit Hapësinor (MMJPH) në bashkëpunim me Shoqatën Ekologjike të Maqedonisë (SHEM), NP “Pyjet Nacionale” dhe komunat në zonën...

Do të gjobiten të gjitha kompanitë që nuk u dhanë rroga të punësuarve të tyre në RMV

Lista e kompanive të cilat nuk i kanë paguar të punësuarit e tyre, por për të cilët kanë pranuar ndihmë nga shteti, tashmë është...

Ahmeti: Shpresojmë në një marrëveshje me LSDM-në

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka folur për mediat pas përfundimit të takimit të tij me liderin e LSDM-së, Zoran Zaev. Edhe Ahmeti është shprehur...