9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Pse lumturinë tuaj nuk “e durojnë” shumë njerëz?

Sipas Ligjit të Tërheqjes, jemi të vetëdijshëm se lumturia jonë mund të irritojë seriozisht njerëzit e pakënaqur, veçanërisht ata që janë vazhdimisht negativë. Ju...

Gjërat që njerëzit me inteligjencë emocionale nuk i bëjnë

1.Ata nuk ngatërrohen në dramat e të tjerëve Një prej tipareve të inteligjencës emocionale është dhembshuria, dhe ata që e kanë të lartë ia ofrojnë...

Këto gabime mos i bëni kurrë në mëngjes

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes. Por...

Këtu nuk duhet t’i vendosni lulet gjatë dimrit

Lulja ka nevojë për dritë dhe kjo na shton probleme gjatë dimrit sepse duhet t’i fusim brenda në shtëpi, por edhe aty ka gjasa...

Njerëzit e arsimuar kanë këto 11 zakone të mira

Fakti i thjeshtë i të qenit njerëz të sjellshëm përmirëson shumë jetën. Arsimi dallon dhe lartëson, sepse ky tipar i personalitetit lejon marrëdhënie më...

Sipas studimeve, fëmija i dytë i familjes ka prirje të sjell vetëm telashe

Keni motra apo vëllezër më të vegjël? Ju është dukur shpesh sikur diçka nuk shkon me ta? Epo, studimet...

Gratë në timon janë më pak të rrezikshme se burrat

Ekziston një diskriminim seksual ndaj grave që drejtojnë makinat, edhe pse shkalla e ulët e aksidenteve të shofereve në krahasim me drejtuesit...

E keni përdorur gabim, dollapi i poshtëm i shporetit elektrik ka këtë funksion

Një shumicë prej nesh e shfrytëzojmë dollapin e poshtëm të shporetit elektrik për të futur gjërat e nevojshme për gatim. Megjithatë, një dollap i tillë...

Numri i linjave të byzylykut në dorë janë tregues i rëndësishëm i së ardhmes, shëndetit dhe pasurisë

Leximi i duarve, ose palmia, daton qindra shekuj, deri ku u zhvillua për herë të parë nga astrologjia hindu në Indinë e lashtë. Ndërsa...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...