E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Për më tepër lumturi duhet të dëgjosh zemrën apo mendjen?

Kur vjen puna tek lumturia jemi përballë dy dilemave. Duhet të dëgjojmë mendjen apo zemrën për të qenë të lumtur? Lufta mes mendjes dhe...

Lëkurë si bebe: Çfarë ju u duhet për një maskë në kushte shtëpie

Ndonjëherë maskat që bëhen në kushte shtëpie mund të jenë po aq efektive sa ato që blihen. Për maskën e mëposhtme ka pasur vlerësime...

Çfarë duhet dhe nuk duhet t’u bësh flokëve para se të shkosh në plazh

Stina e verës është një periudhë pushimesh dhe relaksi për trupin, por edhe për mendje. Por flokët vuajnë më shumë gjatë kësaj periudhë sepse...

“Maska po, panik po”, Tayna me paraqitje provokuese paralajmëron klipin e ri

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është në përfundim e sipër të projektit të saj më të ri muzikor. Kënga e saj e re pritet të...

Për më tepër lumturi duhet të dëgjosh zemrën apo mendjen?

Kur vjen puna tek lumturia jemi përballë dy dilemave. Duhet të dëgjojmë mendjen apo zemrën për të qenë të lumtur? Lufta mes mendjes dhe...

Ja si ndikon vitamina C në shëndetin e zemrës…

Vitamina C është e njohur për rëndësinë që ka në shëndetin e njeriut në përgjithësi. Më poshtë u rendisim disa nga efektet që kjo vitaminë...

E thonë studiuesit/ Ja cilat janë përfitimet shëndetësore të mollës

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim. Molla njihet për vlera dhe përbërës të jashtëzakonshëm ushqimorë...

Domatja aleat më i fortë i shëndetit

Për arsyen se është e pasur me likopen edhe vitamina C, të cilët posedojnë fuqinë për t’i mposhtur radikalët e lirë, ekspertët domaten e...

Zviceranët janë bërë shumë më sportivë

Nga viti 2014-2020, numri i njerëzve që nuk bëjnë aktivitete sportive në Zvicër ra ndjeshëm nga 26% në 16%, njoftoi të hënën Zyra Federale...

Më Të Lexuara

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...

Del foto e rrallë e Ibrahim Rugovës me bashkëshorten, Fanën

Një fotografi e vjetër e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, së bashku me bashkëshorten e tij, Fanën, është publikuar nga vajza e tyre,...