E shtunë, 8 Gusht, 2020
24 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Kur korona të ketë ikur…

Kur gjithçka të ketë kaluar, mbase shumë prej nesh do të kenë riprogramuar lumturinë dhe, në këtë pikë, do të na konsiderojnë budallenj që...

Nëna është udhërrëfyese, vendstrehim dhe inkurajim. Dhe dashuri e pafundme

Kemi mësuar prej tyre të dëshirojmë mbi të gjitha, më të mirën për fëmijët e tyre dhe se gëzimi, e qeshura dhe fitorja e...

Pas kritikave, Zuckerberg premton rishikimin e politikave mbi postimet

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg njoftoi të premten se do të konsiderojë mundësinë për ndryshime të politikës që aktualisht e lejon kompaninë të...

Beatrix Ramosaj pozon me bikini në vaskë

Këngëtarja Beatrix Ramosaj gjatë pandemisë coronavirus ka qëndruar në Shqipëri. Tashmë, pas lehtësimit të masave dhe hapjes së kufijve tokësorë, i ka mundësuar këngëtares...

Bëhuni “dëgjues” i mirë, është strategji komunikimi

Përmirësoni bisedat e juaja me konsumatorët dhe punonjësit me këto 6 këshilla.Dëgjimi është akti fizik i njohjes së tingujve. Vetëm pse po dëgjoni diçka...

Tetë rregulla të zyrës që i nervozojnë të gjithë

Kur kompanitë krijojnë rregulla qesharake dhe demoralizuese për të ndaluar sjelljet e çuditshme të disa individëve, është një problem i menaxhmentit. Kompanitë duhet të kenë...

10 të vërtetat që i mësoni kur drejtoni një biznes

Nisja e një biznesi është e vlefshme për atë që ju mëson për jetën dhe veten tuaj.Kur jemi në shkollë, gjithçka duket e rëndësishme....

Maska e famshme me ujë orizi që largon rrudhat

Për shekuj me radhë femrat japoneze kanë përfituar nga vetitë mrekullibërëse të orizit. Duke qenë se është i pasur me antioksidantë, orizi është një...

Ndaloni njerëzit që dëmtojnë biznesin tuaj

Sigurisht që ju keni pasur një punonjës, një klient ose një koleg i cili është i talentuar dhe punon shumë. Por ky person në...

Më Të Lexuara

Shqipëria pengon 370 kilogram marihuanë të futet në Maqedoninë e Veriut

Në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, policia shqiptare ka ndaluar një dërgesë masive me marihuanë që të futet në Maqedoni. “Droga është...

Përvjetori i vërshimeve në Hasanbeg, tmerr dhe frikë për vërshime të reja

“6 gushti është datë e hidhur, për banorët e Hasanbegut. Janë bërë 4 vite nga ngjarjet tragjike në këtë vend, ku humbën jetën 22...

​Zbulohet pika e dobët e coronavirusit

Shkencëtarët nga Universiteti i Kansas kanë zbuluar “pikën e dobët” të virusit korona SARS-CoV-2. Portali Science Daily raporton se ekspertët testuan një agjent terapeutik kundër...

Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Një grua dhe vajza e saj janë ndaluar në aeroportin e Mynihut, pasi disa oficerë gjetën skeletin e një burri të vdekur në valixhen...

Studimi, COVID-19 mund të përhapet më lehtë sesa mendohej në shkolla

Coronavirusi mund të transmetohet më lehtë në mjediset shkollore dhe kampet verore. Kjo gjë u kuptua pas shfaqjes së detajeve të reja të shpërthimeve në...

Selimi: Hashim Thaçi më dërgoi porosi që të mos flasë në Speciale, e vet foli katër ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka folur për Gjykatën Speciale dhe intervistwn e Presidentit Thaçi. Selimi në “Debat Plus” me Ermal...