E diel, 12 Korrik, 2020
26 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Lista e më të paguarve në vitin 2020, prapë Kylie Jenner e para

Pas gjithë atij debati se Kylie Jenner mashtroi për pasurinë e saj, duke e deklaruar veten miliardere, Forbes ka publikuar listën e të famshmëve...

6 gjërat për jetën tuaj që nuk duhet të ua tregoni familjarëve

Probleme martesore ose marrëdhëniet Kur flisni negativisht për partnerin tuaj, familja juaj mund të ketë një kohë më të vështirë për t’i falur ato sesa...

Tri ushqime që ndihmojnë në djegien e shpejtë të dhjamit

Heqni qafe dhjamin shpejt dhe përgjithmonë me këto ushqime që forcojnë djegien e yndyrës në bark! Vera po afrohet dhe ne duam edhe më shumë...

Penelët më të mirë të lëngshëm për realizimin e grimit të ëndrrave

Peneli i lëngshëm është pjesa më e vështirë e grimit për disa persona. Por, gjetja e penelit të duhur për ju është po aq, nëse...

Lamborghini Aventador Roaster me kulm të hapur, arriti mbi 300 kilometra në orë në një autostradë gjermane

Autobani i famshëm gjerman, ishte pista ku kjo super-makine arriti mbi 300 kilometra në orë, derisa e kishte kulmin e hapur Gjatë muajve të fundit,...

Shenjat se po punoni shumë, filloni të jetoni

SHENJAT SE PO PUNONI SHUMË, FILLONI TË JETONI Në një kohë kur kultura e biznesit është shumë konkurruese, të punosh shumë dhe të qëndrosh i...

Zgjateni jetën duke konsumuar një mollë në ditë

Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të...

Cilat hanë perimet më të mira për shëndetin

Tanimë dihet se konsumimi i vazhdueshëm i perimeve ndihmon në përmirësimin e shëndetit dhe parandalimin e shumë problemeve shëndetësore. Sidoqoftë, ekzistojnë disa perime të cilat...

Të jesh e pavarur ekonomikisht në një lidhje

Mund të jeni nga ata persona që nuk e mendoni dy herë shpenzimin e parave. Por kur vjen puna tek një lidhje e qëndrueshme...

Më Të Lexuara

Zaev: Deri në vitin 2021, pensioni minimal do të jetë 10.700 denarë

Bartësi i listës së kandidatëve në NJZ4, Zoran Zaev, së bashku me bartësen e listës së kandidatëve në NJZ1, Milla Carovska, sot realizuan takim...

Sela: Kur kishte BDI 20 deputetë nuk kërkonte kryeministër, por e kërkonte stemën me luan

Duke folur për kulturën, kujdesin dhe investimet që duhet t’i kushtojnë kulturës, Sela vlerësoi rolin e dy ministrave të AlternAtivA-s në dikasterin e Kulturës,...

Bomba e re: Zbulohen dallavaret e Zoran Zaevit me Katica Janevën (Video)

Një tjetër bombë është shfaqur sot me protagonist sërish liderin Zoran Zaev që ka të bëjë me prapaskenën e lojës ku Oliveri, Katica dhe...

Trump komfirmoi zyrtarisht që SHBA-ja kreu sulm kibernetik ndaj Rusisë në vitin 2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, e konfirmoi për herë të parë që SHBA-ja kreu një sulm kibernetik në vitin 2018, kundër Agjencisë Ruse të Kërkimit...

Spasovski: Më 15 Korrik, dil voto dhe shpëto vendin nga rikthimi i ish regjimit

Zgjedhjet në 15 korrik janë të rëndësishme si referendum, sepse ne votojmë për Sigurinë dhe ne zgjedhim të vazhdojmë në rrugën e duhur. Mundësia...

Nëse fiton BDI, Mulla Sula rikthehet kryetar i BFI-së?

Ish kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi, ka shumë shpresë se do të kthehet në postin e Reisit, nëse fiton BDI në zgjedhje, kanë thënë...